ГоловнаАрхітектураАРКА У ВАШОМУ БУДИНКУ

АРКА У ВАШОМУ БУДИНКУ

АРКА У ВАШОМУ БУДИНКУ

Арки є архітектурним вирішенням зорового розділення приміщень без пристрою дверей. Найчастіше встановлюються в передпокоях, особливо якщо вони складаються з декількох приміщень. Арочні зведення дозволяють піти від стандартних рішень, вживаних в типовому будівництві. Існує декілька типів арок і способів їх зведення залежно від функціонального призначення і вживаних матеріалів.

Арочні перекриття можуть бути монолітними бетонними, цегельними, гіпсовими і дерев'яними. Бетонні і цегельні арки споруджуються зовні приміщень, дерев'яні надійні як зовні, так і усередині приміщень, а гіпсові, з ДВП, ДСП і пластикові - лише усередині приміщень.

Цегельна арка

Арочна кладка найчастіше застосовується в так званих лучкових перемичках. Така конструкція має на увазі зведення стіни до рівня майбутньої перемички, потім приступають до побудови арки. Арочне перекриття доцільно робити при ширині отвору більше 2 м. Кладка самої арки виконується по опалубці. Основу опалубки складає кружало, що вирізується по контуру арки. Для точнойустановки арки на необхідній відмітці, а також для полегшення зняття її після затвердіння розчину, стійки встановлюються на клинах. Для кладки арки краще застосовувати лекальну цеглину, в якої один торець ширший, а інший вже. В цьому випадку всі шви матимуть однакову товщину. При кладці із звичайної цеглини шви матимуть клинчасту форму. Їх товщина, як і в клинчастих перемичках, має бути не більше 25 мм вгорі і не менше 5 мм внизу. Арки владнують з різним радіусом кривизни або різною стрілою підйому.

Вітражна арка

Наступний тип арки - вітражна - добре виглядатиме при вході на кухню з передпокою. Перш за все, це сама дерев'яна конструкція арки, яка має бути подібністю вітража. Декоративну передню накладку можна випиляти і самому з аркуша клеєної фанери або купити. Гіпсові профілі можна вибрати по вашому бажанню. Вітражна арка, декоративна передня накладка і гіпсові профілі представлятимуть "обличчя" арочної конструкции,і їх підбору (виготовленню) слід приділяти особливу увагу. Накладки служитимуть основою для кріплення гіпсових профілів. Краще всього для цієї мети підійде добре висушена дерев'яна дошка, до якої гіпсовий профіль прикріплятиметься "сухим" способом.

З огляду на те, що, окрім закріплення гіпсового профілю, може виникнути необхідність закріпити і інші гіпсові вироби без гіпсового тесту - пара слів про технологію "сухого" кріплення. Воно має на увазі вживання шурупів, дюбелів, цвяхів, дроту (для з'єднання на "шкапах"). Гіпсове тісто може знадобитися в мізерних кількостях лише для того, щоб замазати виїмку, яка приховує голівку дюбеля або скручування "шкапи". Відносно дюбеля все ясно, а ось як робиться "шкапа" треба розповісти. У гіпсовому виробі (в даному випадку в гіпсовому профілі) вирізуються три-чотири отвори по довжині. Гіпсовий профіль приставляється до накладки, і робляться мітки на накладці точно напроти отворів профілю. Згідно міткам в накладку угвинчуються шурупи (забиваються цвяхи) з таким розрахунком, аби на них можна було намотати шматок дроту (два-три витки). Дріт закручується на два-три звороти, і шуруп загвинчується до кінця. Два промовців кінця дроту відкушуються на довжину 5-6 див. Гіпсовий профіль знову приставляється до накладки, і дріт вводиться в отвори профілю. Щільно притискуючи профіль до накладки, роблять "шкапу", закручувавши дріт довкола обрубка цвяха завдовжки не більше 2,5-3 див. Кінці дроту акуратно загинаються, і замазується само поглиблення для "шкапи". Самі накладки кріпляться до стіни за допомогою дюбелів.

Тепер про розміри арочного отвору. Звичайно, в старих будинках, де конструктивно висота дверей була закладена в межах 250 см, пристрій арочного отвору не зажадає долбленія стіни для арки. Але в будинках з висотою дверей в 205- 210 см збільшення дверного отвору по висоті зажадає підготовки. Доведеться руйнувати верхні перемички дверного отвору. Робота досить трудоємкаяі неможлива в тих випадках, коли арочний отвір хотілося б мати в стіні, що несе.


Покупці вимагають поетажной власності

Покупці вимагають поэтажной власності 2009-10-11 16:20:06 Далеко не всі фірми настільки спроможні, аби дозволити собі купити будівлю під офіс цілком. Але і думка придбати частину будівлі багато лякає. Це підприємство...
Схеми обману

Схеми обману У продавця квартири (реальною або липовою) є значно більше шансів обдурити потенційного покупця, що бажає придбати вподобану йому житлоплощу. Схема найпростішого обману наступна. Один громадянин продає іншому своє...Вереснева ілюзія зростання

Сентябрьськаяілюзія зростання За вересень ціни пропозиції на вторинному ринку виросли на 3,7%. Проте, це лише ілюзія.Подібна ситуація стала результатом активної діяльності сильних гравців ринку і їх представників в інформаційному просторі...

Дивіться такожCколько коштує сад?

Cколько коштує сад? РУСЧАТКА Ці види мощення — самі витратні (100-150 у.е./кв. м), але і найдовговічніші. Вони прекрасно виглядають як окремо, так і в поєднанні один з одним. ПРИРОДНИЙ СЛАНЕЦЬ...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості