ГоловнаБудівництво

Будівництво

Технологія утеплення перекриттів

Технологія утеплення перекриттів

При утепленні перекриттів над холодними підвалами слід враховувати, що через них, як і через всі конструкції, що захищають, розділяють зони теплого і холодного повітря, відбувається дифузія водяної пари. Оскільки водяні пари рухаються з теплих верхніх приміщень в холодніші ніжніє, для захисту утеплювача від зволоження поверх нього необхідно прокласти шар пароізоляційного матеріалу. Аби запобігти зволоженню утеплювача перекритій, уникнути появи вогкості, грибка і цвілі, потрібно забезпечити вентиляцію підвалів. Для цього влаштовуються спеціальні отвори і продухи, через які водяні пари віддаляються назовні з вентиляційним повітрям.
Цокольні перекриття над холодними підвалами бувають балочними і плитковими. Як правило, для їх утеплення використовують скловолокнисті і мінераловатниє теплоізоляційні матеріали. Якщо перекриття плиткове, то теплоізоляцію стелять на плити, що несуть, з попередньою установкою прокладки з якого-небудь гідроізоляційного матеріалу. Поверх утеплювача укладають пароізоляцію, яка перешкоджає зволоженню теплоізоляційного шару. Для цього можуть використовуватися, зокрема, фольгированниє матеріали, їх кладуть блискучою поверхнею у бік теплого приміщення, передбачивши невеликий повітряний прошарок між пароізоляційним шаром і підставою підлоги. Для вентиляції підвалів по периметру будівлі в цоколі через 4-5 метрів роблять отвори - зазвичай квадратні, прімерно 100 х 100 мм або трохи більше.
Якщо перекриття вже існує і закрито підлогою, можна утеплювати його з боку підвалу, прикріпивши утеплювач за допомогою склеювальної мастики, а потім обштукатуривши по сітці. Якщо перекриття балочне, то теплоізоляція укладається на дошки або дерев'яні щити. З теплого боку утеплювач слід захистити пароізоляційним матеріалом, а кінці дерев'яних балок, що спираються на цоколь, обернути руберойдом, поліетиленовою плівкою або іншим гідроізоляційним матеріалом (торці балок при цьому залишаються відкритими, аби могла виходити волога, що накопичилася в дереві). Знову ж таки, і в цьому випадку, якщо вже покладений пів, немає сенсу його розбирати - краще забезпечити утеплення з боку підвалу. А саме: до підшивання підвальної стелі за допомогою дерев'яних рейок прикріпити пароізоляційний матеріал, після чого встановити дерев'яні бруски з кроком, відповідним розмірам вживаного теплоізоляційного матеріалу. Плити утеплювача накладають між цими брусками, закріплюють рейкамі або дротяною сіткою, після чого або обшивають стелю дошками, або обштукатурюють по сітці.
У теплих підвалах практикується утеплення цоколя - тій частині фундаменту, що підноситься над поверхнею землі. Цоколь постійно зволожується: дощем, талими водами, потоками води з крівлі, а тому для його утеплення використовують матеріали, здатні зберігати теплозахисні властивості у вологому середовищі. При цьому владнують горизонтальну теплоізоляцію, що перешкоджає капілярному підйому вологи, що викликає зволоження стенів і перекриттів. При утепленні цоколя теплоізоляційний матеріал встановлюють із зовнішнього боку. Товщина цього шару визначається по встановлених методиках, в основі яких - вимоги СНіП по опору теплопередачі, що пред'являються до зовнішніх стін. Зрозуміло, що теплоізоляційний шар в такому разі має бути обов'язково захищений, наприклад шаром штукатурки по сітці. Аби виключити контакт зовнішнього штукатурного шару з вологою землею, видаляють прилеглий до цоколя грунт, штукатурку, що знаходиться нижче за рівень землі, захищають бітумною мастикою, а виїмку, що утворилася, засипають гравієм.
Утеплюючи стіни підвалу, теплоізоляційний матеріал також встановлюють із зовнішнього боку стіни поверх гідроізоляційного шару. Якщо грунт дуже вологий, має сенс заздалегідь влаштувати дренаж для відведення води від підвалу. Дренажні труби укладають при цьому нижче за рівень підлоги підвалу і засинають гравієм. Просочуючись через гравій, вода потрапляє в дренаж, після чого відводиться в спеціальний колодязь або в каналізацію. З боку грунту теплоізоляційний матеріал захищають спеціальними дренажними плитами.
Правильно зроблена теплоізоляція опалювальних підвалів дозволяє вельми істотно понизити втрати тепла, а утеплення неопалювальних підвалів дає можливість цілорічно підтримувати в них постійну плюсову температуру і виключити утворення конденсату на внутрішніх поверхнях.
Коли будова стоїть на пучиністом грунті, є резон утеплювати фундамент по всьому периметру, аби забезпечити себе від безлічі серйозних проблем, зокрема перекосів будівлі і тріщин на стінах, які можуть з'явитися одного прекрасного дня. Для цього спочатку по всьому периметру виймають грунт до глибини 40-50 см, насипають туди шар піску завтовшки 20 см і з невеликим нахилом від фундаменту укладають плити тепло-ізоляційного матеріалу. У нашому регіоні слід застосовувати плити шириною від одного до півтора метрів, їх, як правило, досить. Зверху утеплювач засипають шаром піску завтовшки не менше 30 див.
Таке утеплення фундаменту, по-перше, перешкоджає промерзанню грунту, по-друге, знижує тепловтрати через стіни підвалу.

Статті


Дорожчання позик

Дорожчання позик на світовому ринку на 2% може привести до підвищення ставок по іпотеці Дорожчання позик для російських банков на світовому ринку на 2% може привести до підвищення ставок по...
Стагнація захоплює і заміський ринок

Стагнація захоплює і заміський ринок Елітні селища з'явилися в Підмосков'ї близько п'яти років тому - спочатку в Горах, потім на Николіной горе. Хоча немає. значно раніше: тоді, коли письменники стали...



Як швидше продати квартиру?

Як швидше продати квартиру? Щодня в Москві від півтора до двох тисяч чоловік укладають з агентствами нерухомості договори на виконання різних операцій з житлом, проте лише 35 - 40% з...

Дивіться також



Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...




(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості