ГоловнаБудівництвоДілова активність будівельних організацій

Ділова активність будівельних організацій


Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла

Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла в порівнянні з 1-м кварталом. Такі виводи отримані в результаті вибіркового обстеження ділової активності будівельних організацій, проведеного Росстатом за станом на 10 травня 2008г.
Результати опиту керівників будівельних організацій Росії показали, що індекс підприємницької упевненості в будівництві в 2-м кварталі 2008г. виріс до плюс 3% проти мінус 6% в 1-м кварталі 2008г. і мінус 13% в 4-м кварталі 2005г.
Позитивне значення цього індексу, що свідчить про зростання ділової активності, було відмічене в 2-м кварталі 2008г. у Санкт-Петербурзі, Красноярському краю, Камчатською, Ростовською, Свердловською, Читинською областях і інших регіонах країни. Найнижче значення індексу (мінус 36%) зафіксоване в Пензенської області.
Середній рівень завантаження виробничих потужностей будівельних організацій в 2-м кварталі 2008г. склав 60% проти 61% в 1-м кварталі.
Як раніше повідомлялося, значне зниження ділової і інвестиційної активності в січні-лютому 2008г. пояснювалося лютими морозами в Європейській Росії. В першу чергу воно відбилося на зниженні об'єму будівельних робіт і житлового будівництва. Ситуація почала виправлятися з квітня поточного року, що відбилося на динаміці індексу ділової активності в галузі.
Основними чинниками, стримуючими діяльність будівельних організацій, як і раніше залишаються високий рівень податків (на цей чинник вказали 43% опитаних керівників будівельних організацій), висока вартість матеріалів, конструкцій, виробів (36%), конкуренція з сторони інших фірм (34%) і неплатоспроможність замовників (33%).
Прогнози на 3-й квартал 2008г. у керівників будівельних організацій Росії в цілому позитивні, що пов'язане з сезонністю будівельних робіт, які пожвавлюються в літні місяці. Серед опитаних 31% вважають, що об'єм будівельних робіт їх організації в 3-м кварталі 2005г. виросте в порівнянні з 2-м кварталом. Ще 65% вважають, що він не зміниться і 4% - що знизиться. На зростання забезпеченості власними фінансовими ресурсами в 3-м кварталі розраховують 23% опитаних керівників, при цьому 72% вважають, що вона мінятися не буде і 4% - що вона зменшиться. Більше двох третин опитаних керівників (68%) чекають подальшого зростання цін на будівельно-монтажні роботи, 31% вважають, що цінових змін в найближчих 3 місяці не станеться, 1% керівників вважає, що ціни знизяться.


Експерти чекають двократного зростання цін

Експерти чекають двократного зростання цін на житлі Підсумки вересня за всіма показниками свідчать про завершення затянувшейся стагнації на московському ринку житла. За даними аналітичного цента "Індикатори ринку нерухомості" ( IRN.ru...
Дорожчання позик

Дорожчання позик на світовому ринку на 2% може привести до підвищення ставок по іпотеці Дорожчання позик для російських банков на світовому ринку на 2% може привести до підвищення ставок по...Продавці житла

Продавці житла сподіваються на повернення попиту Столичний ринок вторинного житла підготувався до літніх місяців: вперше за 2009 рік аналітики відзначають зниження об'єму квартир, виставлених на продаж. З одного боку, покупці...

Дивіться такожСтатті

Покупцям і продавцям нерухомості Передбачимо, що один громадянин купив в іншого квартиру. Зареєстрували всі начебто правильно, але через час з'ясовується, що при приватизації квартири колишній її власник не врахував інтересів...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості