ГоловнаБудівництвоДілова активність будівельних організацій

Ділова активність будівельних організацій


Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла

Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла в порівнянні з 1-м кварталом. Такі виводи отримані в результаті вибіркового обстеження ділової активності будівельних організацій, проведеного Росстатом за станом на 10 травня 2008г.
Результати опиту керівників будівельних організацій Росії показали, що індекс підприємницької упевненості в будівництві в 2-м кварталі 2008г. виріс до плюс 3% проти мінус 6% в 1-м кварталі 2008г. і мінус 13% в 4-м кварталі 2005г.
Позитивне значення цього індексу, що свідчить про зростання ділової активності, було відмічене в 2-м кварталі 2008г. у Санкт-Петербурзі, Красноярському краю, Камчатською, Ростовською, Свердловською, Читинською областях і інших регіонах країни. Найнижче значення індексу (мінус 36%) зафіксоване в Пензенської області.
Середній рівень завантаження виробничих потужностей будівельних організацій в 2-м кварталі 2008г. склав 60% проти 61% в 1-м кварталі.
Як раніше повідомлялося, значне зниження ділової і інвестиційної активності в січні-лютому 2008г. пояснювалося лютими морозами в Європейській Росії. В першу чергу воно відбилося на зниженні об'єму будівельних робіт і житлового будівництва. Ситуація почала виправлятися з квітня поточного року, що відбилося на динаміці індексу ділової активності в галузі.
Основними чинниками, стримуючими діяльність будівельних організацій, як і раніше залишаються високий рівень податків (на цей чинник вказали 43% опитаних керівників будівельних організацій), висока вартість матеріалів, конструкцій, виробів (36%), конкуренція з сторони інших фірм (34%) і неплатоспроможність замовників (33%).
Прогнози на 3-й квартал 2008г. у керівників будівельних організацій Росії в цілому позитивні, що пов'язане з сезонністю будівельних робіт, які пожвавлюються в літні місяці. Серед опитаних 31% вважають, що об'єм будівельних робіт їх організації в 3-м кварталі 2005г. виросте в порівнянні з 2-м кварталом. Ще 65% вважають, що він не зміниться і 4% - що знизиться. На зростання забезпеченості власними фінансовими ресурсами в 3-м кварталі розраховують 23% опитаних керівників, при цьому 72% вважають, що вона мінятися не буде і 4% - що вона зменшиться. Більше двох третин опитаних керівників (68%) чекають подальшого зростання цін на будівельно-монтажні роботи, 31% вважають, що цінових змін в найближчих 3 місяці не станеться, 1% керівників вважає, що ціни знизяться.


Розклад руху

Розклад руху
Вереснева ілюзія зростання

Сентябрьськаяілюзія зростання За вересень ціни пропозиції на вторинному ринку виросли на 3,7%. Проте, це лише ілюзія.Подібна ситуація стала результатом активної діяльності сильних гравців ринку і їх представників в інформаційному просторі...

Дивіться такожПродавці житла

Продавці житла сподіваються на повернення попиту Столичний ринок вторинного житла підготувався до літніх місяців: вперше за 2009 рік аналітики відзначають зниження об'єму квартир, виставлених на продаж. З одного боку, покупці...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості