ГоловнаБудівництвоПокупка квартири в будинку

Покупка квартири в будинку

, що будується

Покупка квартири в будинку

Дефіцит пропозицій па ринку первинної нерухомості викликав бурхливе зростання цін на квартири в будинках, що будуються. Щотижневе зростання цін на житлі стало логічним наслідком функціонування житлового ринку в умовах відкладеного попиту. Більше року сектор первинної нерухомості знаходився в стані стагнації, викликаної дією гучного 214-го закону про пайову участь в будівництві і чеканням "дешевих грошей" в рамках іпотечного кредитування. Усвідомивши, що повільний розвиток іпотеки доки не приносить бажаних результатів, і що населення за лоследній рік так і не дістало досить вільного доступу до кредитних засобів, люди стали знову купувати квартири, виявивши при цьому недостатню кількість пропозицій на ринку. Свою роль зіграло і падіння курсу долара, що продовжується, унаслідок чого люди стали позбавлятися від дешевшаючої валюти і вкладати її в нерухомість.

В цей час будівельники штучно стримували зростання пропозицій, не виходячи на нові об'єкти і притримуючи реалізацію початих проектів. У результаті в секторі первинної нерухомості утворився великий дефіцит, задовольнити який будівельники сьогодні не в силах.

По оцінках фахівців будівельної корпорації "Еліс", збільшення вартості житла продовжуватиметься протягом всього літа, і до осені ціни на нерухомість підійдуть до психологічного бар'єру в $ 2 тис. за кв. метр.

Такий розвиток ситуації, на думку специалістов буд-корпорації "Еліс", не вигідно як для більшої частини населення, так і для самих будівельних компаній. "Забудовник не зацікавлений за три місяці продати всі квартири в будинку, який він будуватиме два роки, - вважає Ігор Данковцев. - Організація інвестиційного процесу вимагає рівномірного розподілу засобів пайовиків впродовж всього періоду будівництва".

Аби вирівняти ситуацію на ринку і добитися збалансованого співвідношення попиту і пропозиції, забудовникам необхідно вводити в буд багато нових об'єктів. Проте труднощі з розподілом плям забудови не дозволяють будівельникам приступати до освоєння нових територій. Інженерний підготовлених ділянок землі в місті практично не залишилося, а майданчики, що виставляються містом на торги, не залучають інвесторів, оскільки вимагають дуже високих вкладень.

Запас міцності будівельних компаній у вигляді накопичення нових ділянок для будівництва, в даний момент практично вичерпаний. А ведь до тих пір, поки будівельники не дістануть нормальний доступ до землі, населення не зможе вирішувати свої житлові проблеми.

В нинішній ситуації реалізація одного з пріоритетних національних проектів "Доступне житло" знаходиться під великим питанням. До тих пір, поки забудовники не матимуть можливості набувати недорогої землі, а населення - отримувати дешеві кредити, прагнення держави допомогти людям з житлом буде нездійсненним.

Іпотека, безумовно, є одним з можливих інструментів втілення в життя національного проекту доступного житла. Проте російським банкам, що пропонують населенню кредити під заставу нерухомості, ще належить розробити такі схеми, які дозволять запустити іпотечний механізм в повну силу.

Розвиток іпотечного кредитування на первинному ринку нерухомості зв'язаний в даний момент з безліччю труднощів. Головна складність у видачі позики на придбання квартири в будинку, що будується, пов'язана з проблемою застави. По суті банк повинен видати кредит під заставу майна, якого на момент укладення договору з позичальником ще не існує.

В представленні співробітників компанії "Еліс" продуктом, що найбільш зажадався, по іпотечному кредитуванню на ринку первинної нерухомості є сьогодні програми, що дозволяють приймати в залік житло, що знаходиться у власності городян, як застава під кредит. Це дозволить населенню використовувати вже наявну власність для поліпшення житлових умов.

В даний час корпорація буд веде переговори з декількома банками про розробку такого іпотечного продукту і впровадження його на ринок.

Джерело: Діловий Петербург


Збір податків за оренду квартир

Збір податків за оренду квартир: чи коштує гра свічок? Як відомо значна частина столичних квартир задається громадянами "під чесне слово", без висновку яких або договорів оренди, а, отже, і без...
Зростання цін на будматеріали: об'єктивні чинники і відверта спекуляція

Зростання цін на будматеріали: об'єктивні чинники і відверта спекуляція 2009-10-12 12:53:23 Асоціація будівельників Росії взяла участь в нараді "Про заходи по стабілізації цін на ринку будівельних матеріалів", що відбувся 11...Раді ріелтора з продажу своєї долі в комуналці

Раді ріелтора з продажу своєї долі в комуналці Ст. 250 Цивільного кодексу передбачає, що при продажі долі в комунальній квартирі переважне право покупки мають власники інших доль. Уладілок частини, що...

Дивіться такожчи Подешевшає старе московське житло?

чи Подешевшає старе московське житло? Всім відомо, що ціни на московські квартири досягли небувалих висот ще в минулому році. Зараз на ринку нерухомості йде процес стагнації, а найбільш неліквідні і...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості