ГоловнаБудівництвоПокупка квартири в будинку

Покупка квартири в будинку

, що будується

Покупка квартири в будинку

Дефіцит пропозицій па ринку первинної нерухомості викликав бурхливе зростання цін на квартири в будинках, що будуються. Щотижневе зростання цін на житлі стало логічним наслідком функціонування житлового ринку в умовах відкладеного попиту. Більше року сектор первинної нерухомості знаходився в стані стагнації, викликаної дією гучного 214-го закону про пайову участь в будівництві і чеканням "дешевих грошей" в рамках іпотечного кредитування. Усвідомивши, що повільний розвиток іпотеки доки не приносить бажаних результатів, і що населення за лоследній рік так і не дістало досить вільного доступу до кредитних засобів, люди стали знову купувати квартири, виявивши при цьому недостатню кількість пропозицій на ринку. Свою роль зіграло і падіння курсу долара, що продовжується, унаслідок чого люди стали позбавлятися від дешевшаючої валюти і вкладати її в нерухомість.

В цей час будівельники штучно стримували зростання пропозицій, не виходячи на нові об'єкти і притримуючи реалізацію початих проектів. У результаті в секторі первинної нерухомості утворився великий дефіцит, задовольнити який будівельники сьогодні не в силах.

По оцінках фахівців будівельної корпорації "Еліс", збільшення вартості житла продовжуватиметься протягом всього літа, і до осені ціни на нерухомість підійдуть до психологічного бар'єру в $ 2 тис. за кв. метр.

Такий розвиток ситуації, на думку специалістов буд-корпорації "Еліс", не вигідно як для більшої частини населення, так і для самих будівельних компаній. "Забудовник не зацікавлений за три місяці продати всі квартири в будинку, який він будуватиме два роки, - вважає Ігор Данковцев. - Організація інвестиційного процесу вимагає рівномірного розподілу засобів пайовиків впродовж всього періоду будівництва".

Аби вирівняти ситуацію на ринку і добитися збалансованого співвідношення попиту і пропозиції, забудовникам необхідно вводити в буд багато нових об'єктів. Проте труднощі з розподілом плям забудови не дозволяють будівельникам приступати до освоєння нових територій. Інженерний підготовлених ділянок землі в місті практично не залишилося, а майданчики, що виставляються містом на торги, не залучають інвесторів, оскільки вимагають дуже високих вкладень.

Запас міцності будівельних компаній у вигляді накопичення нових ділянок для будівництва, в даний момент практично вичерпаний. А ведь до тих пір, поки будівельники не дістануть нормальний доступ до землі, населення не зможе вирішувати свої житлові проблеми.

В нинішній ситуації реалізація одного з пріоритетних національних проектів "Доступне житло" знаходиться під великим питанням. До тих пір, поки забудовники не матимуть можливості набувати недорогої землі, а населення - отримувати дешеві кредити, прагнення держави допомогти людям з житлом буде нездійсненним.

Іпотека, безумовно, є одним з можливих інструментів втілення в життя національного проекту доступного житла. Проте російським банкам, що пропонують населенню кредити під заставу нерухомості, ще належить розробити такі схеми, які дозволять запустити іпотечний механізм в повну силу.

Розвиток іпотечного кредитування на первинному ринку нерухомості зв'язаний в даний момент з безліччю труднощів. Головна складність у видачі позики на придбання квартири в будинку, що будується, пов'язана з проблемою застави. По суті банк повинен видати кредит під заставу майна, якого на момент укладення договору з позичальником ще не існує.

В представленні співробітників компанії "Еліс" продуктом, що найбільш зажадався, по іпотечному кредитуванню на ринку первинної нерухомості є сьогодні програми, що дозволяють приймати в залік житло, що знаходиться у власності городян, як застава під кредит. Це дозволить населенню використовувати вже наявну власність для поліпшення житлових умов.

В даний час корпорація буд веде переговори з декількома банками про розробку такого іпотечного продукту і впровадження його на ринок.

Джерело: Діловий Петербург


Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...
Покупка квартири в будинку

, що будується Покупка квартири в будинку Дефіцит пропозицій па ринку первинної нерухомості викликав бурхливе зростання цін на квартири в будинках, що будуються. Щотижневе зростання цін на житлі стало логічним...Житло: собівартість і вартість

Житло: собівартість і вартість. Цифри, факти, прогнози АСР Департамент ціноутворення в будівництві і експертно-аналітичної роботи Асоціації Будівельників Росії підготував ексклюзивну інформаційно-аналітичну доповідь "Полягання і проблеми ціноутворення в будівництві і на...

Дивіться такожОрендарі вважають за краще....

Орендарі віддають перевагу високому класу Орендарів, що пред'являють високі вимоги до якості офісних приміщень, стає все більше і більше. Попит на бізнес-центри класу А в Петербурзі перевищує пропозицію. Не дивлячись...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості