ГоловнаБудівництвоПро те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун

Про те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун

Про те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун

Немає задоволення більше, ніж попаритися в лазні за містом: запах дерева, горячий пара, мурашки по тілу після зграї крижаної води: Проте, якщо ви неправильно побудували лазню, задоволення можна грунтовно зіпсувати. Про те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун, ми і розповімо.
Почнемо з традиційної російської лазні, зовнішні стіни якої, як правило, зводяться з круглого лісу. Рекомендуються для цих цілей хвойні породи дерев - ялина, сосна, і про це знають всі. Проте далеко не всім відомо, що не будь-яка сосна личить для споруди лазні, тобто не всяке дерево виявиться в такій якості довговічним. Для лазень, які будуються в Ленінградської області, дослідні фахівці рекомендують вибирати сосну або ялину з північного регіону, наприклад, з Карелії. Це дерева зростають в схожому кліматі, але повільніше, ніж у нас, тому їх деревина щільніша. Звідси низькі показники по вологості деревини; та і набирає вологу така колода теж у меншій мірі. Ви, звичайно, можете замовити і південну сосну - пористішу, але тоді не дивуйтеся, якщо через інший для року нижній вінець вашої лазні почне гнити. Оптимальний діаметр колоди для лазні 20-25 сантиметрів: тонші багаті втратами тепло, товсте, - громіздкі і незручні в монтажі.

Бажано також, аби колоди заготовлювалися в зимовий період, коли в стволі мінімум вологи. Всі колоди для строїтекльства піддаються сушці, а дуже вологі стволи добре висушити важко. Крім того, треба стежити за тим, аби на дереві не було багато, для чого потрібно брати колоди з середини деревного ствола: комель і верхівка для споруди лазні не годяться. Якщо всі ці умови дотримані, то стіни пропускатимуть менше тепла, що для лазні дуже важливе, а само будова служитиме довго, не підгниваючи знизу і не перекошуючись.

Причиною перекосу може бути і фундамент. Залежно від характеру грунту він буває стовпчастим, таким, що складається з не-скількох бетонних або залізобетонних паль, встановлених нижче за глибину промерзання (в середньому це 1,2 метра, тому фундамент зазвичай роблять наглибину 1,5 метра). При цьому внизу необхідно зробити анкерну подушку. Якщо є необхідність, можна встановити стрічковий фундамент, який проходіт по всьому периметру будови. Надійний і правильно встановлений фундамент - гарантія того, що ваша лазня простоїть довго, не вимагаючи перебудови.

Втім, не колодою єдиним жива лазня, тобто можна зробити її, наприклад, з бруса. Обійдеться це не дорожче, оскільки обробка колод з їх подальшою підгонкою - справа трудомістка, а значить, що вимагає витрат. В щитової лазні зовнішні стіни зводяться з сэндвич-панелей на каркасній основі. При цьому простір між двома ДСП або ЦСП заповнюється синтетичною мінеральною ватою, що дозволяє дуже добре утримувати тепло. Зовнішня і внутрішня обробки виробляються по розсуду власника. Поки такий варіант лазні не найпопулярніший, тому що незвичний, зате - найдешевший. Крім того, в цьому випадку ви економите ще і на фундаменті: по-ськольку стіни легені, досить буде установить під них дешевий стовпчастий фундамент.

Внутрішня обробка лазні теж має свою специфіку. Як правило, для обшивки стенів зсередини використовується осика, рідше - вільха і тополя. Для обробки саун застосовують ці ж породи, а ще - липа і кедр. Деревина всіх цих порід - вологостійка, мало схильна до розщеплювання і розколювання, а також володіє низькою теплоємністю, тобто не нагрівається при високій температурі. Окрім того, ці породи практично не виділяють смоли. Хоча багатьом їх запах і подобається, при нагріванні до високих температур смолисті породи виділяють ароматичну речовину пінен, яке у великій концентрації наводить до токсичного отруєння, а значить, може звести нанівець весь оздоровчий ефект лазні. Для виготовлення півока, спинок і обгороджувань інколи використовують екзотичне африканське дерево абаши, на якому в сауні можна сидіти або лежати навіть при дуже високій температурі. Але дерево це достатньо дороге.


Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...
Будматеріали дорожчають

Будматеріали дорожчають. Метр доки тримається У зв'язку з подорожчанням будівельних матеріалів (по експертних оценкам лише цемент подорожчав з початку року на 15-20 %) частина гравців ринку нерухомості схиляється до думки,...Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...

Дивіться такожАкустика офісу

Акустика офісу Для офісних приміщень найбільш важливими з точки зору акустики є два питання. Перший - створення сприятливого акустичного середовища в кімнатах офісу. Другий - забезпечення високої звукоізоляції офісного приміщення....
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості