ГоловнаБудівництвоПроектування будинку: головні принципи

Проектування будинку: головні принципи

Проектування будинку: головні принципи

Ось, нарешті Ви вирішили будувати будинок. Це прекрасно! Прекрасне рішення! Проте не все так просто. З чого ж слід починати?!
У випадку якщо у Вас ще немає земельної ділянки, то следуєт починати з його придбання. У цьому питанні криється безліч підводних каменів: наявність хорошого грунту, орієнтація ділянки по сторонах світла, відсутність затінюючих чинників, наявність і якість під'їзних шляхів, близькість інженерних комунікацій і інших. Тому слід розглянути безліч наявних пропозицій, вибрати що найбільш є схожим, працюючи за принципом оптимального співвідношення ціни і якості.
В разі, якщо ж Ви вже володієте земельною ділянкою, слід почати з вибору типа будинку. Його вибір значною мірою визначається розміром, конфігурацією і характером земельної ділянки.
В процесі проектування виходять, перш за все, з розміру сім'ї, способу її життя і характеру захоплень кожного його члена. Дуже поважно також при складанні проекту враховувати можливі перспективи розвитку сім'ї протягом довгого часу. Абсолютно недостатньо, наприклад, заглянути на 3-5 років вперед. Такий короткочасний прогноз може привести до того, що через 10 років в будиноке виявляться зайві невживані приміщення або, навпаки, - їх не хапатиме, Це особливо істотно при будівництві дерев'яного будинку, термін служби якого складає не менше 35-50 років, Тому при виборі типа будинку повинні братися до уваги наступні чинники:
Розмір сім'ї і вірогідність її зміни з роками;
Можливості використання всіх приміщень по основному призначенню залежно від змінних обставин;
Можливості реконструкції будинку;
Загальний термін експлуатації житла;
Проектуючи будинок можна виходити з двох принципів: беруть певний, вже наявний проект будинку із заданою площею, і що входять в нього необхідна кількість приміщень. Ці приміщення слід відповідно згрупувати, витримуючи визначені, не менше мінімальних, розміри.
Висота приміщень від підлоги до стелі - 2,5 м2; площа загальної кімнати - 12 м2, спальною, - 6 м2, кухні - 5 м2. Ширіна підсобних приміщень має бути: передньою - 1,4 м, коридору - 0,85 м.Природне освітлення необхідно мати в загальній і спальній кімнатах, в кухні, співвідношення площі світлових отворів, що при цьому рекомендується, до площі підлоги складає 1:5,5 - 8. Найменшу ширину сходових маршів слід приймати рівній 0,9 м, а найбільший ухил - 40-45°.
Другий принцип полягає в самостійному проектуванні житла. В такому разі житло виходить неординарним, пристосованим до потреб сім'ї. Небезпека тут полягає в тому, що можна захопитися, замахнутися на більше, ніж дозволяють можливості. Крім того, проектування - складне питання, яке краще довірити фахівцям.
Після того, як враховані вищеперелічені чинники, необхідно перейти до вивчення можливості розташування будинку на ділянці.Будова має бути розташована на відстані не менше 5 м від кордону земельної ділянки.


Депутати хочуть стримати ціни на цемент

Депутати хочуть стримати ціни на цемент 2009-10-12 13:00:17 Голова комітету Державної Думи по промисловості, будівництву і наукоємким технологіям Маритин Шаккум повідомив, що представники комітету стурбовані зростанням цін на цемент більш...
Які схеми розрахунків при покупці нерухомості можливі?

Які схеми розрахунків при покупці нерухомості можливі? Перше, з чим зіткнеться будь-який покупець квартири в агентстві нерухомості при обговоренні проблеми розрахунків, - це пассивноє участь ріелтора в схемі передачі грошей...Подорож


Дивіться також"віртуальний" котедж

Чим "віртуальний" котедж кращий за стару добру дачу? Сучасний ринок заміського житла - найзагадковіший: насправді, кому під силу підрахувати кількість операцій, багато хто з яких здійснюється зовсім без залучення фахівців?...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості