ГоловнаПоради ріелтораПродати або купити квартиру

Продати або купити квартиру

Сьогодні значна частина інформації про квартири, що продаються, є у відкритих рекламних джерелах: газетах, каталогах, інтернет. Виходячи з цього, шукати квартиру можна двома способами.


Перший спосіб.

Покупець шукає квартиру самостійно по відкритих рекламних виданнях. "Шерстить" газети, відслежіваєт варіанти в інтернеті, дзвонить, домовляється, сам дивиться квартири. Якщо Ви шукайте квартиру на вторинному ринку, то не завжди зможете знайти в газеті прямий телефон продавця і заощадити. Реклама часто виходить з телефоном не продавця, а агента того, що його представляє. У рекламних цінах вже закладене 6-10%, що належать агентові продавця. Ці гроші, по суті, платить йому продавець, який найняв свого агента.
Багато хто займається продажем своєї квартири самостійно. Але і їх ціна завжди буде порівнянна з пропозиціями агентств. А якщо продавець не побоявся дати рекламу на свій телефон - торгуватися з ним буде непросто.
Допустимо, що покупець пішов по шляху самостійних пошуків і нарешті квартира, яка подобається, знайдена. Далі покупець йде в агентство, що представляє продавця, аби ознайомиться з документами і зрозуміти нюанси оформлення. Якщо все нормально, покупець підписує договір-згоду купити квартиру і вносить заставу.
У цей досить ответственныймомент покупець відчуває себе украй невпевнено. Завжди виникає потреба запитати поради, дізнатися про репутацію агентства, яке продає квартиру. Непрофесіоналові не оцінити надійність схеми взаєморозрахунків. Як тільки настає черга конкретних дій, Ви відчуваєте необхідність у Вашій довіреній особі, яка буде поруч при підписанні договорів, ухваленні рішень, внесенні грошей. Тобто на всьому протязі операції.
Це украй актуально сьогодні, коли ліцензування ріелтерськой діяльності скасоване, а для того, щоб назвати себе ріелтером, не потрібно жодних дозволів і сертифікатів.
Ви запрошуєте "свого" агента. В цьому випадку ріелтер отримує винагороду за так званий супровід - нагляд за проведенням операції.
Настійно рекомендую нічого не обіцяти, не підписувати і не вносити грошей без участі агента, що відстоює ВАШІ інтереси. Нагадую, що якщо присутній лише агент продавця, якому платить продавець, Ви беззахисні. Оскільки Ви не знаеті нюансів оформлення, звичаїв ринку, специфіки і на Вас можуть "повісити" всі ризики по операції - "перетягнути ковдру". Саме нешкідлива "неприємність" - Ви підписуєте договір на місяць, через місяць Вас повідомляють, що купити цю квартиру не удається, і повертають заставу. А ціни за цей місяць ще виросли декілька відсотків. Або віддають частину застави, або договір, виявляється, автоматично подовжується ще на 1 місяць і так далі
І агенти і Агентства дуже і дуже різні - є фірми з тими, що високоосвіченими знають свою справу співробітниками, а є майже бандити, прикриті красивим офісом і секретарками. Знайти квартиру складно, але ще складніше знайти квартиру, яку можна безпечно купити.


Як правильно здати або винайняти квартиру

Як правильно здати або винайняти квартиру Спершу давайте розберемося, що таке з'їм, а що таке оренда — новомодне слівце, що часто неправильно вживається в ужитку, що автоматично наводить до невірного...
Дефіцит хороших умов

Дефіцит хороших умов Об'єми офісного будівництва зростають, але недолік приміщень класу "A" очевидний. Про масштаби дефіциту дорасноречиво говорять цифри: у 2008 році було побудовано близько 900? тис. кв. метрів нових...Віддання перевазі над покупців нерухомістю в Петербурзі?

Які віддання перевазі над покупців елітною нерухомістю в Петербурзі? Віддання перевазі над покупців елітною нерухомістю в Петербурзі зегодня такі: квартира повинна розташовуватися в сучасному будинку з просторим під'їздом, бажано в...

Дивіться такожМатвієнко невдоволена поляганням торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі

Матвієнко невдоволена состоянієм торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі 2009-10-12 12:56:58 10 жовтня в Санкт-Петербурзі на території ТРК "Гранд Каньйон" прошло нарада "Перспективи розвитку споживчого ринку Санкт-Петербурга" під керівництвом губернатора Валентини Матвієнко.На...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості