ГоловнаПоради ріелтораЯк правильно здати або винайняти квартиру

Як правильно здати або винайняти квартиру

Як правильно здати або винайняти квартиру

Спершу давайте розберемося, що таке з'їм, а що таке оренда — новомодне слівце, що часто неправильно вживається в ужитку, що автоматично наводить до невірного складання документів. Відповідно до цивільного і житлового законодавства громадяни, що мають у власності житлові приміщення або що проживають в них за договором соціального найму (іншими словами - по ордеру), мають право надати це житлове приміщення іншим особам за плату у володіння і користування. При цьому, якщо квартиру винаймає приватна особа, — це найм, або по-простому - з'їм, найм, а якщо юридична особа — це оренда. Відчуваєте різницю? До сожаленію, ці терміни часто плутають або вважають синонімами, що в корені невірно. Посудите самі, приватна особа може винаймати квартиру і без оформлення якого-небудь договору з господарем квартири. Просто за домовленістю на словах. А юридична особа не може, оскільки в цьому випадку воно порушує цілий ряд норм законів.
Господар квартири, що вирішив здавати житло, повинен мати на руках всі документи, що встановлюють право, на нього, виписку з будинкової книги і розрахункові книжки за оплату комунальних послуг. Крім того, квартира має бути підготовлена до найму — зроблений ремонт, звільнені меблі, відвезені особисті речі, залишені мінімум посуду і постільної білизни, якщо сторони не домовляться на інших умовах.
Що бажають здати квартиру можуть, як ми вже говорили, самі підшукувати клієнтів, але краще звернутися в агентство нерухомості. Участь ріелтора не лише прискорить процес (адже саме на нього замикатимуться всі дзвінки клієнтів, яких він же і привозитиме до господаря на "оглядини"), але і отпугнет шахраїв. Крім того, фахівець агентства допоможе скласти договір. До речі, для господарів такі послуги, як правило, безкоштовні.
Зустріну з потенційним наймачем краще призначати не в квартирі, а, наприклад, в метро. По дорозі буде час познайомитися з людиною, придивитися до нього. Після огляду квартири треба обговорити умови здачі (термін, ціну, порядок оплати — щомісячний або поквартальний), домовитися про розмір заставної суми (як правило, у розмірі місячної плати). Після закінчення терміну найму при прийнятті квартири з рук свого мешканця заставна сума зазвичай повертається.
Якщо попередні домовленості досягнуті, полягає двосторонній договір, який може бути офіційно зареєстрований, що дозволить вам відстоювати свої права через суд, але при цьому ви зобов'язані будете платити податки, або "джентльменським", такий варіант може підійти для родичів або хороших знайомих. У договорі мають бути вказані паспортні дані сторін, предмет договору адрес квартири, документи на неї, права і обов'язки сторін, всілякі додаткові умови (оплата, заставна сума, комунальні платежі, умови відвідин квартири господарем), відповідальність, що встановлюють право. У договорі слід звести наклеп, коли господар квартири матиме право відвідувати квартиру. Якщо в ній встановлений телефон, то щоб уникнути руйнівних рахунків за телефонні переговори, слід звернутися в МГТС із заявою про відключення міжнародного і міжміського зв'язку або зажадати з наймача заставу.
На особливу увагу заслуговує і термін договору. Краще, якщо він не перевищить одного року. Річ у тому, що законодавство розрізняє короткостроковий і довгостроковий найм. І наймодатель, вирішивши розірвати довгостроковий договір (ув'язнений більш, ніж на рік), повинен буде письмово попередити мешканця про це заздалегідь — за три місяці. Крім того, буде дуже складно здати квартиру іншим наймачам, оскільки за колишнім мешканцем зберігатиметься право переважного найму. Поетому, якщо мешканець прожив більше року і хоче продовжити договір, краще просто укласти новий. Все це, звичайно ж, відноситься до договорів, ув'язненим у письмовій формі.
При підписанні договору в акті передачі квартири і майна слід зафіксувати перелік тих, що залишилися в ній речей. І не залишати квартиру довгий час без нагляду. Інакше можна стати жертвою шахраїв. Буває, що шахраї знімають недорогі квартири, а потім перездають їх ще кілька разів. Уклавши з жертвами договори з відкладальною умовою (заселення через тиждень), вони отримують передоплату місяця за два і, отримавши в цілому, декілька тисяч доларів, зникають. Безпечність господарів робить їх просто невловимими. Нелішнім буде застрахувати квартиру на період здачі її внайми.
Окрім вказаних важливих моментів процесу найму житла існують і інші тонкощі. Звертайтеся в агентство нерухомості, якому довіряєте ви або ваші хороші знайомі, - і ви уникнете неприємностей. Але при цьому будьте готови до витрат, оскільки надійність і професіоналізм коштують недешево.


Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...
Ситуація на будівельному ринку

В "СоюзПетростроє" вважають, що ситуація на будівельному ринку в 2008 році складається напружена В "СоюзПетростроє" вважають, що ситуація на будівельному ринку в 2008 році складається напряженная. Значно знизилися об'єм робіт...Зміна класу

Зміна класу Чи не кожен мешканець багатоквартирної "панельки" мріє змінити її додому бізнес-класу -- з підземним паркінгом, охороною, кольорами в під'їзді і, звичайно, з квартирами більшої площі, чим було встановлено...

Дивіться такожАрхітектура заміського будинку

Архітектура заміського будинку Як тільки пересікаєш МКАД - не має значення, в каком напрямі, - оку відкривається гнітючий вигляд на покинуті заміські будинки страхітливої архітектури. Майже всі вони побудовані з...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості