ГоловнаПоради ріелтораЯк самостійно продати, обміняти або купити квартиру?

Як самостійно продати, обміняти або купити квартиру?

Як самостійно продати, обміняти або купити квартиру?

Ви хочете продати, обміняти або купити квартиру. Зрозуміло, ви зацікавлені в тому, аби не продешевити і уникнути риски упустити вигоду при продажі свого житла. І в той же час не переплатити зайвого при покупці нерухомості. Як бути? Можливо, в цій непростій справі вам допоможуть наші поради і рекомендації.
Як це зробити самостійно
Простий варіант
Ви витратитеся лише на покупку видань, в яких можна почерпнути потрібну інформацію. У опублікованих об'явлениях (газети "З рук в руки", "КДО", "Квадратний метр" і ін.) знаходите варіанти виставлених на продаж квартир, по своїх параметрах схожих з вашою.
Майте на увазі, що переважну більшість оголошених квартир мають завищену ціну, аби з чого починатиме торг. У ціну входить і вартість рієлторських послуг, які оплачує продавець квартири. І, мабуть, основне - навіть однотипні квартири дуже різняться в ціні, на яку впливає досить багато чинників. Найімовірніше матимете уявлення про верхній кордон ціни, так званої підкупної.
Про ніжней або "скупній" можна навести довідки, обдзвонивши декілька рієлторських агентств, запропонувавши купити свою житлоплощу (свої координати не залишайте). Тепер візьміть середнє значення між верхнім і нижнім кордоном і отримаєте приблизно ту суму, на яку можете розраховувати після продажу житла. Але це лише приблизно.
А ось складніші хитрування для оцінки власного житла.
Складний варіант
1. Для початки розглянете 5 - 10 таких же пропонованих квартир, як у вас, в своєму будинку або районі. Бажано, аби вони збігалися по числу кімнат, загальній площі, типові будинку.
2. Для вибраних як аналоги квартир виведіть ціну за 1 кв. метр, розділивши ціну квартири на її загальну площу. Наприклад, якщо ринкова ціна квартири складає 120 тис. доларів при загальній площі 60 кв. метрів, то ціна 1 кв. м складе 2 тис. дол. 3. Виведіть середню ціну квадратного метра, підсумувавши ціни за метр у вибраних квартирах і розділивши отриману суму на кількість квартир. Наприклад, перша квартира стоїть $ 1 800 за кв. м, друга - $ 2 200 за кв.м.
Складете обоє цифри і отримаєте $ 4 000. Тепер розділите це число на кількість квартир - 2. У результаті середня ціна 1 кв. м житла складе $ 2 000 за "квадрат".
4. Тепер ви можете отримати попередню оцінку вартості вашої квартири, помноживши її загальну площу на середню ціну 1 кв. метра, обчислену в пункті 3 - $ 2 000. До примеру, якщо загальна площа вашої квартири складає
55 кв. м, то її ринкова ціна складе 110 тис. доларів.
5. Скоректуємо приведену вище оцінку з врахуванням інших чинників, що цікавлять (стани квартири, поверху і ін.). Для цього звернете увагу на додаткову інформацію про вибрані квартири і їх ціни, у тому числі за кв. метр.
6. Розділите квартири на групи, наприклад, з "євроремонтом" і без. Знайдіть середню ціну за 1 кв. метр в кожній групі, як показано в п. 3.
У результаті, наприклад, ви отримаєте, що в квартирі з "євроремонтом" квадратний метр стоїть $ 2 200 проти $ 2 000 в квартирі без "євроремонту".
7. Отримаєте коефіцієнт впливу даного чинника ("євроремонту") на вартість житла, розділивши, наприклад, отриману в п. 6 середню ціну житла з "євроремонтом" ($ 2 200 за "квадрат") на середню ціну без такого.
Поправочний коефіцієнт = 1,1.
8. Тепер помножте попередню оцінку (110 тис. доларів, п. 4) на поправочний дооэффіциент (1,1, п. 7). Отримаємо 121 тис. доларів - це і буде ціна вашої квартири, якщо в ній був зроблений "євроремонт".
9. Повторите пункти 6 - 8 для коректування ціни вашої квартири по інших параметрах (перший або останній поверх, вікна в двір, вільний продаж і ін.).
Ви вже зрозуміли, що для визначення приблизної ціни квартири ми враховували масу різних чинників. Чому вони такі важливі? Про це - далі.
Три головні способи
Можна виділити три способи оцінки квартири, що існують на ринку нерухомості:
1. Вдатися до допомоги ліцензованого оцінювача.
2. Запросити рієлтора.
3. Намагатися оцінити свою нерухомість самостійно.


Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...
Будматеріали дорожчають

Будматеріали дорожчають. Метр доки тримається У зв'язку з подорожчанням будівельних матеріалів (по експертних оценкам лише цемент подорожчав з початку року на 15-20 %) частина гравців ринку нерухомості схиляється до думки,...Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал

Дорожній фонд давно вичерпав свій потенціал Фінансування будівництва і вмісту доріг буде переглянуто Необхідно переглянути підходи до фінансування будівництва і вмісту доріг в Росії. Про це заявив на засіданні Поради...

Дивіться такожАкустика офісу

Акустика офісу Для офісних приміщень найбільш важливими з точки зору акустики є два питання. Перший - створення сприятливого акустичного середовища в кімнатах офісу. Другий - забезпечення високої звукоізоляції офісного приміщення....
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості