ГоловнаПоради ріелтораЯкі схеми розрахунків при покупці нерухомості можливі?

Які схеми розрахунків при покупці нерухомості можливі?

Які схеми розрахунків при покупці нерухомості можливі?

Перше, з чим зіткнеться будь-який покупець квартири в агентстві нерухомості при обговоренні проблеми розрахунків, - це пассивноє участь ріелтора в схемі передачі грошей від покупця до продавця. Тобто ріелтори звичайно прораховують різні варіанти оплати вартості квартири, але реальність вихолостила всі теоретичні схеми і звела їх до однієї - розрахункам через банківське вічко із спеціальними умовами доступу.
Всі останні способи розрахунків - від розрахунків в під'їзді до виписки акредитивів не владнують клієнтів по одній з двох причин - вони або ненадійні, або дуже дороги. Дороги в прямому і переносному сенсі. Теоретично, ніж більш законна схема, тим легко забезпечити її надійність. Типовим для ринку нерухомості є те, що покупець і продавець з рівною мірою не хочуть платити податки або доводити походження доходів. Ріелтор в такій ситуації мало що може. Крім того, він не лише виявиться "крайнім" при будь-яких проблемах з розрахунками, спосіб яких рекомендував, але і ще разом з клієнтами ризикує попасти під прес податкових органів, якщо буде дуже завзято йти назустріч клієнту.

Можливі схеми розрахунків:
Розрахунок через банківське вічко
Банківський акредитив
Гроші зберігаються у нотаріуса
Безстрокові векселі банку
Коштовні пакети, що зберігаються в депозитарії банку
Коштовні пакети, що зберігаються в "Росинкасс"

Вибравши передачу грошей від покупця до продавця через банківське вічко, потрібно звести наклеп в договорі з банком особливі умови доступу до вічка. Йдеться про тому, аби, отримавши ключ від вічка з грошима, продавець квартири міг отримати дозвіл на відкриття вічка від банку, лише пред'явивши зареєстрований в Департаменті муніципального житла договір про продаж квартири покупцеві.

Розрахунки через банківське вічко користуються найбільшою популярністю. Проте варто відмітити, що це далеко небезпечний спосіб. Детально випадки шахрайства при операціях з вічком описані в минулому номері.

Раніше агентства брали на себе частину рисок, виступаючи як тримач засобів або організатора білих схем, але дії податкових органів привели до того, що агентства надали клієнтам повну свободу розрахунків, залишаючи за собою право порекомендувати найпростіший і поширеніший. Подекуди зустрічаються розрахунки із зберіганням грошей клієнтів у нотаріуса. Проблема в тому, що нотаріус сам повинен ці гроші десь зберігати і відповідати за курсові втрати при розірванні або затягуванні операцій.

В світовій практиці відділення рієлторської діяльності від взаєморозрахунків з клієнтами - річ звичайна. Ріелтори не мають справи з грошима клієнтів в таких країнах, як Австрія, Франція, Німеччина, де розрахунки проходять через прилюдні інститути - трастові рахунки судів або нотаріусів. Там операції виробляють протягом напівроку і нотаріус або держреєстратор встигає все детально перевірити. Ніхто не боїться, ніхто не квапиться, оскільки після підписання договору про наміри чоловік вже може переїжджати і користуватися своїм приміщенням.

В ідеалі розрахунками повинні займатися банки. У країнах з развітой системою фінансових інститутів розрахунки по операціях з нерухомим майном проходять через депозитні або трастові рахунки.

Треба відзначити, що недавно схема розрахунків через банківське вічко частково втратила частину привабливості у зв'язку з порушенням конфіденційності вічок з боку органів влади. Проте альтернативної і працюючої схеми розрахунків доки немає.


Схеми обману

Схеми обману У продавця квартири (реальною або липовою) є значно більше шансів обдурити потенційного покупця, що бажає придбати вподобану йому житлоплощу. Схема найпростішого обману наступна. Один громадянин продає іншому своє...
Удома із золота

Удома із золота Петербурзький ринок нерухомості давно увійшов до тієї стадії розвитку, коли високим якостям бізнес-центру або житлового будинку відповідає не менш висока вартість квадратного метра в нім. Давайте розберемося,...Фондові ринки стабілізувалися

Фондові ринки стабілізувалися Останні дні неабияк попсували нерви учасникам ринків, але за минулу добу ситуація стабілізувалася. Фондові ринки після декількох днів падіння пішли вгору, а прибутковість казначейських облігацій США, а...

Дивіться такожчи Подешевшає старе московське житло?

чи Подешевшає старе московське житло? Всім відомо, що ціни на московські квартири досягли небувалих висот ще в минулому році. Зараз на ринку нерухомості йде процес стагнації, а найбільш неліквідні і...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості