ГоловнаСтаттіКвартира по спадку

Квартира по спадку

Квартира по спадку


Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову.
Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її продажу іншим особам. У житті буває всяке. До того ж світ влаштований так, що частенько речі переживають своїх господарів і поклопотатися про долю цих речей належить їх спадкоємцям. У числі такого успадкованого майна можуть знаходитися і об'єкти нерухомості: удома, квартири.

- В случаесмерті спадкодавця, що не залишив заповіти, які дії слід зробити спадкоємцеві згідно із законом, якщо він бажає зберегти і отримати свою долю спадку?

- Перш за все спадкоємцеві потрібно зібрати відомості про спадок, а потім в шестимісячний термін з дня смерті спадкодавця подати нотаріусові заяву про прийняття спадку, приклавши до нього документи про свою спорідненість із спадкодавцем, про смерть спадкодавця.

- чи Ризикують спадкоємці, що не поклопоталися своєчасно про оформлення прав на успадковане майно, підмет державній реєстрації, зіткнутися в майбутньому з проблемами?

- Як відомо, закон передбачає два способи прийняття спадку: шляхом фактичного вступу до володіння спадковим майном або шляхом подачі заяви про прийняття спадку в нотаріальний орган по місцю відкриття спадку.

Найчастіше спадкоємці просто продовжують володіти і користуватися успадкованим майном, не надаючи значення оформленію прав на нього. Але якщо з подальшим відчуженням рухомого майна, не підмета реєстрації, особливих проблем зазвичай не виникає, то спадкоємці, що не поклопоталися про належне оформлення прав на нерухоме майно, підмет державній реєстрації, ризикують в майбутньому придбати проблеми.

Таким чином, якщо спадкоємець збирається надалі виробити відчуження спадкового майна, йому необхідно зареєструвати своє право власності на це майно, оскільки інакше жоден нотаріус не засвідчить, а орган юстиції по реєстрації прав не зареєструє операцію.

Зареєструвати ж своє право на майно простіше, якщо його спадкоємство було оформлене у встановлені терміни.

- Скажіть, а як бути тим спадкоємцям, які з якоїсь причини не оформили спадок в шестимісячний термін?


"віртуальний" котедж

Чим "віртуальний" котедж кращий за стару добру дачу? Сучасний ринок заміського житла - найзагадковіший: насправді, кому під силу підрахувати кількість операцій, багато хто з яких здійснюється зовсім без залучення фахівців?...
Зміна класу

Зміна класу 2009-10-11 16:29:53 Чи не кожен мешканець многоквартірной "панельки" мріє змінити її додому бізнес-класу -- з підземним паркінгом, охороною, кольорами в під'їзді і, звичайно, з квартирами більшої площі, чим...Житло по зтоособистим міркам: московські будівельники в регіонах

Житло за столичними мірками: московські будівельники в регіонах 2009-10-12 13:17:44 Гравці ринку в тривожному чеканні - столичні власті непрозорий натякають, що столиця не гумова і земля, в першу чергу, виділятиметься...

Дивіться такожЯк вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів

Як вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів Питання завжди актуальне для тих, хто задумав зайнятися обміном, покупкою, продажем нерухомості, але не знаходить в собі сил самостійно займатися бюрократичною тяганиною і іншим...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості