ГоловнаСтаттіОформлення договору на продаж квартири - ППФ або нотаріус?

Оформлення договору на продаж квартири - ППФ або нотаріус?

Оформленіє договори на продаж квартири - ППФ або нотаріус?


Продаж квартири. Що віддати перевагу при оформленні договорам продажу квартири: нотаріальне завірення або просту письмову форму?
Ключовим моментом в такій відповідальній справі, як продаж квартири, є укладення договору купівлі-продажу. Звично вважати, що такий договір оформляється і завіряється нотаріусом. Але вже декілька років продаж квартири можливий з укладенням договору в простій письмовій формі (ППФ). Що це таке і чим це зручно?

Все просто: закон дозволяє обходитися без послуг нотаріуса, і продаж квартири може бути здійснений тільки підписанням договору продавцем і покупцем. Такий договір так само, як і нотаріально оформлений, підлягає державній реєстрації з видачею новому власникові свідоцтва про реєстрацію його права на придбане житло. З точки зору закону "нотаріальний" договір і договір в ППФ мають рівну силу.

В той же час, в проеих форм укладення договорів є свої достоїнства і недоліки. Коли відбувається продаж квартири, вам слід вибрати ту або іншу форму, виходячи з особливостей вашої конкретної операції.

Головна обставина, спонукаюча укладати договори в ППФ, - відсутність витрат на нотаріальне оформлення. Послуги нотаріуса, як правило, оцінюються в 1,5% від вартості житла, вказаної в договорі. Інколи нотаріуси йдуть на зниження вартості своїх послуг з оформлення договору при продажі квартири до 1%, але все одно сума виходить немаленькая.

Звичайно, аби підготувати договір в ППФ, потрібні достатні знання і кваліфікація, і робити це повинен фахівець. Але вартість такої послуги - набагато менші гроші, як правило, 30 - 50 доларів, незалежно від вартості житла.

Часто громадяни вказують в нотаріальному договорі занижену вартість житла, аби понизити витрати при оформленні продажу квартири. І марно: договір в ППФ з вказаною реальною ціною продажу квартіри захистить ваші права набагато надійніше, ніж такий збитковий, хоч і нотаріальний договір. Помилково вважати, що продаж квартири, оформлений нотаріусом, законнєє, чим без залучення оного.

Додатковий підпис і друк, красивий бланк договору, можливо, і гріють душу, але не більш того.

Проте послуги нотаріуса при продажі квартири бувають дуже доречні, особливо якщо ви сумніваєтеся в сумлінності вашого партнера по операції. Нотаріус засвідчить, що обоє сторони підписували договір, будучи в твердому розумі, і не піддавалися примусу. Якщо ж продаж квартири оформлений в ППФ, та ще і без свідків, недобросовісний партнер має високі шанси розірвати договір в суді на тій підставі, що "був п'яний, нічого не пам'ятаю". Далі: якщо будь-яка із сторін вирішить розірвати договір до його державної реєстрації, при нотаріальному оформленні зробити це буде набагато складніше. Реєстрація, як правило, триває два тижні, хіба мало що може спасти в голову вашому партнерові?..


Орендарі вважають за краще....

Орендарі віддають перевагу високому класу Орендарів, що пред'являють високі вимоги до якості офісних приміщень, стає все більше і більше. Попит на бізнес-центри класу А в Петербурзі перевищує пропозицію. Не дивлячись...
Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...Схеми обману

Схеми обману У продавця квартири (реальною або липовою) є значно більше шансів обдурити потенційного покупця, що бажає придбати вподобану йому житлоплощу. Схема найпростішого обману наступна. Один громадянин продає іншому своє...

Дивіться такожДілова активність будівельних організацій

Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла Ділова активність будівельних організацій Росії в 2-м кварталі 2008 року виросла в порівнянні з 1-м кварталом. Такі виводи отримані...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості