ГоловнаСтаттіОформлення договору на продаж квартири - ППФ або нотаріус?

Оформлення договору на продаж квартири - ППФ або нотаріус?

Оформленіє договори на продаж квартири - ППФ або нотаріус?


Продаж квартири. Що віддати перевагу при оформленні договорам продажу квартири: нотаріальне завірення або просту письмову форму?
Ключовим моментом в такій відповідальній справі, як продаж квартири, є укладення договору купівлі-продажу. Звично вважати, що такий договір оформляється і завіряється нотаріусом. Але вже декілька років продаж квартири можливий з укладенням договору в простій письмовій формі (ППФ). Що це таке і чим це зручно?

Все просто: закон дозволяє обходитися без послуг нотаріуса, і продаж квартири може бути здійснений тільки підписанням договору продавцем і покупцем. Такий договір так само, як і нотаріально оформлений, підлягає державній реєстрації з видачею новому власникові свідоцтва про реєстрацію його права на придбане житло. З точки зору закону "нотаріальний" договір і договір в ППФ мають рівну силу.

В той же час, в проеих форм укладення договорів є свої достоїнства і недоліки. Коли відбувається продаж квартири, вам слід вибрати ту або іншу форму, виходячи з особливостей вашої конкретної операції.

Головна обставина, спонукаюча укладати договори в ППФ, - відсутність витрат на нотаріальне оформлення. Послуги нотаріуса, як правило, оцінюються в 1,5% від вартості житла, вказаної в договорі. Інколи нотаріуси йдуть на зниження вартості своїх послуг з оформлення договору при продажі квартири до 1%, але все одно сума виходить немаленькая.

Звичайно, аби підготувати договір в ППФ, потрібні достатні знання і кваліфікація, і робити це повинен фахівець. Але вартість такої послуги - набагато менші гроші, як правило, 30 - 50 доларів, незалежно від вартості житла.

Часто громадяни вказують в нотаріальному договорі занижену вартість житла, аби понизити витрати при оформленні продажу квартири. І марно: договір в ППФ з вказаною реальною ціною продажу квартіри захистить ваші права набагато надійніше, ніж такий збитковий, хоч і нотаріальний договір. Помилково вважати, що продаж квартири, оформлений нотаріусом, законнєє, чим без залучення оного.

Додатковий підпис і друк, красивий бланк договору, можливо, і гріють душу, але не більш того.

Проте послуги нотаріуса при продажі квартири бувають дуже доречні, особливо якщо ви сумніваєтеся в сумлінності вашого партнера по операції. Нотаріус засвідчить, що обоє сторони підписували договір, будучи в твердому розумі, і не піддавалися примусу. Якщо ж продаж квартири оформлений в ППФ, та ще і без свідків, недобросовісний партнер має високі шанси розірвати договір в суді на тій підставі, що "був п'яний, нічого не пам'ятаю". Далі: якщо будь-яка із сторін вирішить розірвати договір до його державної реєстрації, при нотаріальному оформленні зробити це буде набагато складніше. Реєстрація, як правило, триває два тижні, хіба мало що може спасти в голову вашому партнерові?..


Зміна класу

Зміна класу 2009-10-11 16:29:53 Чи не кожен мешканець многоквартірной "панельки" мріє змінити її додому бізнес-класу -- з підземним паркінгом, охороною, кольорами в під'їзді і, звичайно, з квартирами більшої площі, чим...
міцність і довговічність будинку

Від якості виконання фундаменту залежать міцність і довговічність будинку Фундамент подбудинок може бути суцільним (стрічковий) або із стовпів, що окремо стоять (стовпчастий). Від якості виконання фундаменту залежать міцність і довговічність...Що ж таке пентхаус?

Що ж таке пентхаус? Тему пентхаусов можна розглядати з позиції архітектури, культурології і навіть психології. Що це таке? Просто вигляд нерухомого майна або щось більше? Хто купує фешенебельні особняки на...

Дивіться такожАрхітектура заміського будинку

Архітектура заміського будинку Як тільки пересікаєш МКАД - не має значення, в каком напрямі, - оку відкривається гнітючий вигляд на покинуті заміські будинки страхітливої архітектури. Майже всі вони побудовані з...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості