ГоловнаСтаттіСхеми обману

Схеми обману

Схеми обману

У продавця квартири (реальною або липовою) є значно більше шансів обдурити потенційного покупця, що бажає придбати вподобану йому житлоплощу.

Схема найпростішого обману наступна. Один громадянин продає іншому своє житло, отримує сповна гроші, а потім подає до суду прохання визнати операцію недійсною на підставі якої-небудь причини. За рішенням суду продавцеві повертається його квартира, а покупцеві - сплачені раніше гроші. Але, як правило, бажаючи уникнути податків, в договорі вказують набагато меншу суму, ніж та, которая була виплачена за квартиру насправді.

Ось цю чисто номінальну суму і поверне перший власник квартири покупцеві, а той залишиться без житла і майже без грошей.

Другий спосіб обману. Продавши квартиру, людина не квапиться виписатися з неї, стверджуючи, що обставини змінилися і йому нікуди виїжджати. Наш суд найчастіше встає на сторону першого власника і виносить постанову: повернути гроші покупцеві.

Власник нерухомості погоджується, але заявляє, що гроші він вже витратив або у нього їх вкрали, а повертати буде частямі зі своєї зарплати (яку отримує в мізерних кількостях і вельми нерегулярний). Вся штука в тому, що він зовсім не відмовляється платити, і до такої позиції юридично чіплятися складно. За нашими законами можна вираховувати із зарплати не більше 30 відсотків, тому при середній зарплаті службовця $100 і ціні проданої двокімнатної хрущовки в $ 20 000 виплат займуть... 50 років!

Третій спосіб полягає в продажі довартіри одночасно декільком людям -- так званий продаж "по дублікатах". В цьому випадку власник квартири (що зазвичай виїжджає за рубіж або в інше місто) робить зі своїх приватизаційних документів дублікати, протягом одного дня в різних нотаріальних конторах завіряє договори купівлі-продажу, отримує гроші -- і був такий!

Тепер господарем квартири буде той з покупців, хто першим зареєструє її в БТІ.


Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...
Анненгофськая гай

Анненгофськая гай Анненгофськая гай. Дивна штука життя. Найгеніальніші плани вона деколи обертає ванекдот, а буває і навпаки: анекдот, жарт, витівка народжують ідеї століття. Кпрімеру, лефортовський фокус Бірона з "деревами-примарами" совершилнастоящий...Будівництво

Технологія утеплення перекриттів При утепленні перекриттів над холодними підвалами слід враховувати, що через них, як і через всі конструкції, що захищають, розділяють зони теплого і холодного повітря, відбувається дифузія водяної...

Дивіться такожПродавці житла

Продавці житла сподіваються на повернення попиту Столичний ринок вторинного житла підготувався до літніх місяців: вперше за 2009 рік аналітики відзначають зниження об'єму квартир, виставлених на продаж. З одного боку, покупці...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості