ГоловнаСтаттіЯк швидше продати квартиру?

Як швидше продати квартиру?

Як швидше продати квартиру?


Щодня в Москві від півтора до двох тисяч чоловік укладають з агентствами нерухомості договори на виконання різних операцій з житлом, проте лише 35 - 40% з них реалізуються в очікувані терміни. Причин цьому декілька. Зупинимося на двох наіболєє що часто зустрічаються: переоцінка ціни квартири і недостатній рівень підготовленості покупців і продавців.

Практика показує, що продавці житла при укладенні договорів на рієлторське обслуговування найчастіше наполягають на ціні квартири, яка вище ринковою на 15 - 20 відсотків. Нерідкі випадки, коли перевищення може бути значно більше вказаного. Ріелтори теж спочатку можуть завищувати ціну квартири (так би мовити, на всяк випадок), що продається, проте збільшення ціни у дослідних агентів складає не більше 7 - 10 відсотків. Адже чим точніше відносно вимог ринку встановлена ціна, тим менше квартира знаходиться в рекламі, коротше підготовчий етап операції і, відповідно, витрати на рекламу.

Причини тут, в основному, психологічного характеру. Людям взагалі властиве "своє" оцінювати значно вище, ніж "чуже". І це важко здолати, особливо якщо не вдумуватися в ситуацію, не готуватися до операції і виходити з принципу: "Я ним (ріелторам)плачу, ось хай вони самі у всьому і розбираються".

Тим часом прийшло час сказати услід за професіоналами ринку нерухомості: операції з житлом передбачають взаємну письменність ріелтора і клієнта. Адже один готує рішення, а іншій його приймає? І тому слід враховувати, що операції з нерухомістю, як відомо, вимагають виконання великого об'єму роботи і ні на одному з етапів підготовки і проведення операції не можна здійснювати помилки і припускатися похибок. При цьому кожен з 10 - 15 (а інколи і більш) вказаних етапів вимагає свого часу. Операціям з нерухомістю поспіх взагалі категорично протипоказаний. Адже якщо необхідний час зменшується, то неминуче збільшується вірогідність здійснення помилок, недоробок і ризик виникнення судової перспективи. А якщо в операції "розтягнувся" один з її етапів, то це просто зменшує час проведення подальших етапів. І, як в шахах, виникає недолік часу для обдумування (і проведення) наступних ходів (етапів). Одним словом - цейтнот.

Проте життя не зупиниш, а етапи підготовки операції не перестрибнеш. Адже для того, щоб реклама (у платному варіанті, а не за допомогою "безкоштовних" купонів) "запрацювала", тобто почалися дзвінки учасників ринку, проходіт не менше 7 - 10 днів. А якщо квартира рекламується купонами, то і все 10 - 15 днів.

Нарешті, пішли дзвінки і з'явилися "переглядачі" квартир. Цей етап рідко коли завершується протягом тижня. Якщо виявляється, врешті-решт, що ціна дійсно завищена, то її, як правило, починають знижувати "сходинками". А на кожне таке зниження втрата не менше 7 - 10 днів. Нова ціна - це новий круг покупців, які також не обходяться без переглядів і обдумування?

Загалом, як ні квапся, лише на рекламу квартири, її покази, пошук покупця і оформлення авансу (завдатку) частенько вирушає не менше місяця, а то і все півтора. Причому це приклад (модель) "чистого" продажу, при якому квартира юридично і фізично свободна. Тут йдеться про продажі надлишків нерухомості, що, із зрозумілих причин, зустрічається все рідше і рідше


Як вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів

Як вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів Питання завжди актуальне для тих, хто задумав зайнятися обміном, покупкою, продажем нерухомості, але не знаходить в собі сил самостійно займатися бюрократичною тяганиною і іншим...
Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...Ціни на житлі - що далі?

Ціни на житлі - що далі? Аналіз і прогноз ринку нерухомості Москви, зроблений керівником IRN.RU Олегом Репченко на XVII міському спеціалізованому виставці-ярмарку "Нерухомість-2009".21 вересня в рамках XVII міського спеціалізованого виставки-ярмарку...

Дивіться такожМатвієнко невдоволена поляганням торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі

Матвієнко невдоволена состоянієм торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі 2009-10-12 12:56:58 10 жовтня в Санкт-Петербурзі на території ТРК "Гранд Каньйон" прошло нарада "Перспективи розвитку споживчого ринку Санкт-Петербурга" під керівництвом губернатора Валентини Матвієнко.На...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості