ГоловнаСтаттіЗаповідати? Подарувати? Продати?

Заповідати? Подарувати? Продати?

Заповідати? Подарувати? Продати? Поради багатим спадкоємцям


Про складання заповіту замислюються навіть самі переконані оптимісти. А хто з нас не мріяв стати багатим спадкоємцем? Особливо коштовне майно, до якого, поза сумнівом, перш за все відноситься нерухомість, міняє своїх власників досить рідко. І частенько нові власники квартири або будинку є спадкоємцями колишніх.

Стати багатим спадкоємцем або виявитися щедрим спадкодавцем справа досить морочлива.

Перша проблема, з якою стикаються люди, що задумали, скажімо, передати в спадок квартиру дітям - це проблема податків. І насправді, як зробити свій спадок необтяжливим для гаманців спадкоємців?
Останнім часом багато друкарських органів освітлюють цю проблему. Називаються варіанти: заповідати, подарувати і навіть? продати! У чому ж все-таки різниця?

За коментарями ми звернулися до заместителю генерального директора агентства нерухомості "Пересвет-Інвест" Олегу Валентіновічу Проніну.

- Дійсно, частенько з різних причин люди замінюють заповіт даруванням. І тут є декілька нюансів.
Після реєстрації договору дарування "обдаровуваний" відразу стає власником дару, в даному випадку - квартири.

І, зрозуміло, вольний розпоряджатися нею на свій розсуд.
Що ж до заповіту, то дійсним вважається заповіт, написаний останнім. Сам факт складання заповіту не обмежує прав заповідача відносно його власності. Все це деколи ставить спадкоємців в лоскітливі ситуації. Скажімо, бували випадки, коли на момент смерті нотаріус складає опис майна і повідомляє родичів, що квартира, позначена в заповіті, вже продана і вони не мають на неї жодних прав. Або бабуся, що образилася на племінника, що доглядає її, по якомусь дріб'язковому приводу, перед смертю переписує заповіти на користь сусідів?

Але, передбачимо, все обійшлося, заповіт набрав чинності. І ось тут-то деякі стикаються з дуже важливою, але мало кому відомою юридичною тонкістю.

Приклад з життя. У жінки було двоє дітей: дочка і син-інвалід, сильно п'юча людина, що отруює існування всій сім'ї. Природно, мати заповідала квартиру дочки. Але після набуття чинності заповіту син отримав 2/3 від половини житлоплощі матері. Чому?

Закон передбачає, що незалежно від того, хто названий в заповіті спадкоємцем, непрацездатні або такі, що знаходяться на утриманні заповідача особи (інваліди, неповнолітні) з числа спадкоємців першої черги - сюди відносяться подружжя, діти і батьки - мають право на 2/3 від тієї, що належить їм за законом долі майна.

Звичайно, в описаній ситуації матері і дочки розумно було б укласти договір дарування. Тоді на момент смерті матері власником квартири була б дочка. Відповідно, син вже жодним чином не міг би претендоватьна свою частку спадку.

Тому при складанні заповіту необхідно проконсультуватися з юристом, аби бути упевненим: ваша воля буде виконана саме так, як ви собі це представляєте.

В судовій практиці так само відомо немало випадків, коли заповіт, написаний людиною в кінці життя, в період довгої хвороби або в дуже похилому віці, оспорюється ображеними родичами. При цьому говориться, що при складанні заповіту на заповідача чинили тиск щасливіші спадкоємці, що заповідач вживав в даний момент надто багато седатівних препаратів, був неосудний.Як вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів

Як вибрати хорошого рієлтора? Поради професіоналів Питання завжди актуальне для тих, хто задумав зайнятися обміном, покупкою, продажем нерухомості, але не знаходить в собі сил самостійно займатися бюрократичною тяганиною і іншим...
Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...Ціни на житлі - що далі?

Ціни на житлі - що далі? Аналіз і прогноз ринку нерухомості Москви, зроблений керівником IRN.RU Олегом Репченко на XVII міському спеціалізованому виставці-ярмарку "Нерухомість-2009".21 вересня в рамках XVII міського спеціалізованого виставки-ярмарку...

Дивіться такожМатвієнко невдоволена поляганням торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі

Матвієнко невдоволена состоянієм торгівельних споруд в Санкт-Петербурзі 2009-10-12 12:56:58 10 жовтня в Санкт-Петербурзі на території ТРК "Гранд Каньйон" прошло нарада "Перспективи розвитку споживчого ринку Санкт-Петербурга" під керівництвом губернатора Валентини Матвієнко.На...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості