ГоловнаТипи недвіжимості

Типи недвіжимості

Наше житло

Наше житло

Пригадаємо (по книгах, картинах, фільмах) убрання хоч би середньовічних замків. Не лише зовні, але і зсередини вони приголомшували своєю фундаментальністю і грунтовністю. Крупні, важкі меблі, масивний посуд символізували силу і потужність господарів замку.

Палаци королів були осереддям розкоші (прикладом може служити лондонському Тауер або паризький Лувр, не поступається ними Ермітажем в Санкт-Петербурзі або Великим палацом Екатерінінський в Царському Селі літньої резиденції російських царів). Пишність, вишукана краса, блиск цих будівель символізували вибрана, неординарність, високе соціальне положення господарів цього житла.

Сільські будиночки в Західній Європі завжди були обставлені підкреслено функціонально. І меблі, і посуд, і завіски все служило одному завданню: зробити побут максимально улаштованим. Ви практично не зустріли б в таких будинках жодного килима, повішеного виключно для красиоти, килим вішали лише над ліжком, аби під час сну, невміло обернувшись, не доторкнутися тілом до голої стіни. То ж і з посудом: всі вази (як правило, керамічні) використовували для зберігання в них вина або молока. Ваз чисто декоративного характеру в сільських будинках не було.

Мисливці прикрашали стіни своїми мисливськими трофеями чучелами і рогами убитих тварин, що знову-таки виправдано і природно.

І лише в будинках заможних селян могли існувати елементи убрання чисто декоративного характеру, що свідчило про матеріальний достаток господарів.

Камін, як основне джерело опалювання в європейських будинках, зазвичай просто викладали цеглиною і лише пізніше, в XVII XIX століттях, під впливом тенденції прикраси житла, що усе більш поширювалася, до традиційної цегельної (або кам'яною) кладки стали додавати деякі скульптурні (барельєфні) деталі.

На Русі дизайн житла довгий час не балував різноманітністю. І в теремах князів, і вселянських хатах були прості дерев'яні меблі, і лише в княжих будинках ці меблі могли інколи прикрасити різьбленням або декоративним розписом знову-таки, аби підкреслити і соціальне верховенство, і матеріальне положення князя.

В хатах панували домоткані постілки і полотняні пологи. Але "червоний кут" місце, де вішалися ікони і куди усаджувалися почесні гості завжди прикрашався. Мабуть, головною і єдиною його прикрасою були вишиті рушники найдоступніший елемент декору.

Пекти і годувальниця, і поїліца, і спальня, і лікарня для рядового селянина довго залишалася просто білою (блекотою), і лише в останні один-два століття стала розписуватися узорами. Але і цей розпис швидше був не чисто декоративним, а як би свідоцтвом відносного достатку в сім'ї (не випадково ж в хатах бідняків ми ніколи не зустрічаємо розписних печей!).

Улюбленими і популярними в російських будинках довгий час були такі елементи прикраси, як лубкові картинки. Але обернее увага: сюжети таких картинок - це сюжети релігійних притч або зображення легендарних героїв. До кожної картинки обов'язково додавався напис цитата з того твору, на сюжет якого виконана картинка. Тобто знову-таки на перший план виступає не декоративно-естетична, а саме етично-виховна, тобто функціональна роль цих елементів декору.

Вже в Петровськую епоху у всіх російських будинках стала чітко просліджуватися тенденція прикраси житла за допомогою посуду. Чим багатше був будинок тим багатше був посуд, яким користувалися украй рідко. Основна цінність цього посуду була не в се формі, кольорі, а ст.. вазі, масивності. Правда, декоративним міг бути посуд лише з срібла (або іншого дорогоцінного металу), можна було прикрасити будинок і посудом з венеціанського скла, що було великою рідкістю із-за її безумної дорожнечі.

Прикраса російського будинку служила не стільки естетичним завданням, скільки свідчило про матеріальний достаток семьі. Зберігали такий посуд в гостиній кімнаті (у залі або світлиці), у великих, масивних шафах-буфетах, за щільно закритими стулками. І лише коли в будинок приходили гості, стулки розкривалися, щоб всім був видний рівень багатства господарів будинку.
З роками посуд став ділитися на функціональну і декоративну, службовку лише для прикраси. Тому на зміну матеріальної вартості прийшла чисто естетична цінність такого посуду.
То ж сталося з килимами і картинами.

Сьогодні необов'язково прикрашати свій будинок килимами лише персидськими, посудом лише з кришталя або богемського скла, картинами і скульптурами лише музейного рівня. Кераміка, синтетичні килими, естампи, фарфорові мініатюри сповна можуть впоратися із завданням естетичного облаштування житла. Але при цьому головним правилом було і є відповідність, гармонійне поєднання елементів декору, їх розумна кількість, відповідність не лише основним напрямам моди, по і індивідуальним смакам і ськлонностям господарів будинку. Л оскільки традиційно питаннями прикраси житла в нашій країні займається саме жінка, те убрання житла і є та "візитна картка", яка дає людям, що приходять в будинок, обширну інформацію про особу хазяйки. Ви, напевно, відмітили, що, поби-вав в якому-небудь будинку і ділячись враженнями про свій візит, ви зазвичай говорите не лише про те, наскільки акуратна і охайна хазяйка будинку, але також і про її смак, про те, наскільки затишний її будинок. Як же добитися справжнього затишку і краси в будинку? Спочатку визначитеся, хто частіше буває в будинку в адже денний час зазвичай всі дорослі вранці вирушають на службу і повертаються лише до вечора.

Статті


АКСЕСУАРИ ІНТЕР'ЄРУ

АКСЕСУАРИ ІНТЕР'ЄРУ У ВІКТОРІАНСЬКОМУ СТИЛІ Розкіш і тиша. Таємничість і блиск.Театральність і затишок. Ось що оточує людину, що попала в інтер'єр в стілекорольови Вікторії, правлячою Англією більш за півстоліття —...
Що ж все-таки ховається за словом "елітний"?

Що ж все-таки ховається за словом "елітний"? "Елітний житловий комплекс", "елітний будинок", "будинок для еліти" і навіть "елітне житло для середнього класу", - заливається реклама. А що ж все-таки ховається...Обережно, бабуся. Чи варто укладати договір ренти

Обережно, бабуся. Чи варто укладати договір ренти 2009-10-12 17:07:49 Стати власником квартири можна по-різному. Купити житло на ринку, узяти іпотечний кредит, стати учасником соціальної програми для очередников. Можна отримати квадратні...

Дивіться такожНімецька телекомпанія стежить за будівництвом московського хмарочоса

Німецька телекомпанія стежить за будівництвом московського хмарочоса Делегація землі Гессен (Німеччина) на чолі з міністром економіки, доктором Алоїсом Рілем відвідала будівництво ділового комплекса "Федерація". До складу делегації увійшли депутати парламенту...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості