ГоловнаТипи недвіжимостіЩо ж таке пентхаус?

Що ж таке пентхаус?

Що ж таке пентхаус?

Тему пентхаусов можна розглядати з позиції архітектури, культурології і навіть психології. Що це таке? Просто вигляд нерухомого майна або щось більше? Хто купує фешенебельні особняки на дахах, а головне — з якою метою? Щобы вкласти гроші в ще одне підтвердження свого соціального статусу і матеріального достатку або ж ради інших, тонших і вищих матерій?

Існує багато визначень пентхауса, але кожне з них, помічаючи ту або іншу відмінну рису, по?своему вірно. Одні фахівці називають пентхаусом розкішну квартиру на верхньому поверсі, інші — піднебесні апартаменти (житло на останньому поверсі неодмінно висотної будівлі). Хто?то ставить під сумнів само визначення пентхауса через квартиру, адже це не традиційна елітна нерухомість в хмарочосі, а апартаменти або навіть особняк.
Згідно лінгвострановедчеському словнику США пентхаус є розкішним одноквартирним житловим будинком, що розташований на даху висотної будівлі і відноситься до розряду найбільш дорогих квартир.
Власники подібної квартири можуть мати свій сад, басейн, місце для пікніка або навіть вертолітний майданчик. Вони насолоджуються прекрасним виглядом, що відкривається з усіх боків, їх не непокоять улічний шум і міською зміг. Словник "Брітаника" визначає пентхаус як закриту частину вершини будівлі, придатну для житла, або як шикарну і дорогу квартиру або окрему невелику будівлю на даху іншого, великого будинку.
Таким чином, визначення пентхауса схожі в одному: дане житло — щось унікальне, особливий товар, прирівняний до предметів розкоші. Він володіє відмітними ознаками, що виділяють його на тлі інших товарів, підкреслюють його унікальність.

Трохи історії.
Згідно одній точці зору слово "пентхаус" виникло ще в XVI столітті. У англійській мові того періоду "рentis" — прибудова до будинку з похилим дахом. Втім переконливішою здається інша версія, згідно якої слово придумали в 20?х роках минулого століття, коли в Нью-Йорку з'явилися перші "будинки на полях капелюха" (саме так прибічники другої точки зору перекладають російською мовою слово "пентхаус"). Можливо, тому перші американські пентхауси відразу стали уособленням роскоши, слави, життя на широку ногу. Причому власників піднебесних будинків навіть не назвеш елітою. Вони є чимось більшим, ніж шикарна нью-йоркська богема. Небожителі владнували на дахах запаморочливі вечірки: величезний басейн під зоряним піднебінням, безліч іменитих гостей у вечірніх туалетах, нестихаючий джаз і фейєрверки. Там, вгорі, життя текло зовсім за іншими законами, ніж на галасливих вулицях великого міста.
У Росії особняки в надбудові висотної будівлі почали будувати лише кілька років тому, а оскільки російські люди завжди відрізнялися нестандартним мисленням і кмітливістю, то і само назва вони дещо переосмислили. Так, пентхаусом стали називати останній поверх будинку з цікавим панорамним виглядом, фешенебельну житлову зону верхнього рівня будівлі, будь-яку дворівневу квартиру на верхніх поверхах або навіть звичайну мансарду. Зрозуміло, виникла плутанина, яка привела до того, що покупці і продавці нерухомості перестали розуміти один одного.


Архітектура

Ази дизайну Класика, бароко, модерн, мінімалізм, - в любомстіле слід діяти по базових правилах побудови житлового простору, одним для всіх. Вони виходять з психології сприйняття інформації людиною. І, як закони...
На дороге житло і знижки більше

На дороге житло і знижки більше Коли ціни на нерухомість в столиці зростають, про сектор елітних квартир все якось благополучно забувають: навіщо намагатися в черговий раз знатися на його проблемах...В баштах "Моськва-ситі" оселяться мільйонери

В баштах "Моськва-ситі" оселяться мільйонери Гравці ринку комерційної нерухомості з нетерпінням чекають введення в експлуатацію найкрупнішого офісного проекту в Росії - ММДЦ "Моськва-ситі". Всі втомилися від дефіциту офісних площ і...

Дивіться також"Портрет" квартири бізнес-класу

"Портрет" квартири бізнес-класу Сьогодні на ринку нерухомості офіційно існує три основні класи квартир: економ-, бізнес- і еліта. Якщо з першим і останнім все достатньо ясний, то з бізнес-класом все не...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості