ГоловнаТипи недвіжимостіНерухомість на островах в дельті Неви - справжня мрія!

Нерухомість на островах в дельті Неви - справжня мрія!

Нерухомість на островах в дельті Неви - справжня мрія!

В Петербурзі є дивне місце, більше схоже на мрію. Напевно, немає жодного петербуржця, який би не хотів там жити, але удалося це лише мало чим.

Як нескладно здогадатися, мова піде про острови в дельті Неви - Каменном, Крестовськом і Елагином. Цікавлять нас, природно, перші два, оскільки на Елагином острові купити житло не вийде за всього бажання. Кам'яний і Крестовський острова - це жадана мрія будь-якого покупця елітної нерухомості в Санкт-Петербурзі. Сьогодні увага до них підвищена. І з кожним роком що бажають там жити стає все більше і більше. Але наскільки їх бажання осуществіми?

Назва "Острови" закріпилася за. островами (тавтологія!) як власна назва ще в 1830-х роках. Кожен з островів по-своєму унікальний. Елагин - музей і місце суспільного відпочинку. На приватному Кам'яному острові сформувалася приголомшлива колекція дач, вілл і резиденцій. Крестовському удалося з'єднати в собі три складові - елітну забудову, спортивні комплекси і індустрію розваг.

Тиша, велика кількість зелені і води, сприятливі екологічні умови, особлива історична аура, однорідне соціальне середовище, близькість до центру міста, відсутність серйозних проблем з парковкамі, зручне транспортне повідомлення - поєднання всіх цих достоїнств можна зустріти лише на Островах. Втім, нинішній статус Кам'яного і Крестовського став закономірним продовженням їх багатовікового розвитку.

Колишня периферія
Коли Петербург лише починав будуватися, Острови були його далекою околицею, з освоєнням якої особливо не квапилися. Петро I стимулював громадян як міг - видавав укази про переселення сюди, робив дарчі (власник був зобов'язаний забудувати отриману ділянку по "зразковій", тобто по типовому, проекту). Спочатку землі освоювали неохоче, але потім петербуржці увійшли до смаку, і на Островах з'явилися обширні садово-паркові комплекси. Спочатку Крестовський острів Петро подарував своїй сестрі Наталії. З початку XIX століття він став власністю княжої сім'ї Белосельських-белозерських (їх садиба в південній частині острова була зруйнована в роки Великою Вітчизняною). З кінця XIX століття почалася забудова східної частини острова прибутковими будинками, відкрилися разлічниє спортивні клуби.

Одін з перших істориків Петербургу так писав про походження назви Кам'яного острова: "Це не що інше є, як переклад фінського kiwi-saari, бо слово "kiwi" означає по-російськи "камінь". Через 10 років після заснування міста на Кам'яному оселився канцлер Росії Гаврило Головкин. Пізніше острів перейшов до наступного канцлера - графа Бестужеву-Рюміну.

Катерина II поклала владарюванню на острові канцлерів і повернула його у власність імператорського прізвища, подарувавши Цесаревичу Павлу Петровичу. Саме при Павлові тут почав діяти жорсткий регламент забудови, завдяки якому Кам'яний острів залишився романтичним парком з нечисленними спорудами. При Павлові було побудовано і найвідоміша зараз історична будівля на острові - Предтеченськая церква.

В 1908 році тут прошла Міжнародна будівельно-архітектурна виставка. От її на острові зберігся навіть елегантний бетонний козирок на березі Великої Невки - один из перших прикладів використання залізобетону в Росії.

В 1918 році всі острівні особняки були націоналізовані. Спочатку колишню нерухомість "багатіїв" хотіли знищити і перетворити Кам'яний у фізкультурно-спортивну зону. Проте досить швидко сформувалася нова еліта, якою було потрібно відповідне житло.

Дерева - головний капітал
Сьогодні для інвесторів Кам'яний острів - один з самих жаданих шматочків петербурзької землі. І один з самих недоступних - на цій території діє жорсткий містобудівний регламент, який звів будівництво на острові практично нанівець.

Жоден з опитаних нами керівників будівельних компаній не зміг пригадати, коли місто останній раз видавало тут плями під забудову. Роботи ведуться в основному на оформлених у власність ділянках, при цьому місто справедливо вимагає від будівельників дотримання історичного принципу забудови. По суті відроджується старовинний регламент, що діяв на острові до 1917 року. В даний час територія Кам'яного острова розвивається як зона формування резиденцій і закритих елітних житлових комплексів за принципом садибної забудови


Альпінарій

Альпінарій В класичному варіанті альпінарій представляє собойсимметрічноє споруду имеющєє вигляд "святкового пирога". У верхній частіальпінарія встановлюють крупну глибу конічної форми, символізірующуювершину гори, а по схилах врівноважують масивними плоскими каменями. Горниєпороди,...
"Портрет" квартири бізнес-класу

"Портрет" квартири бізнес-класу Сьогодні на ринку нерухомості офіційно існує три основні класи квартир: економ-, бізнес- і еліта. Якщо з першим і останнім все достатньо ясний, то з бізнес-класом все не...Експерти чекають двократного зростання цін

Експерти чекають двократного зростання цін на житлі Підсумки вересня за всіма показниками свідчать про завершення затянувшейся стагнації на московському ринку житла. За даними аналітичного цента "Індикатори ринку нерухомості" ( IRN.ru...

Дивіться такожОсінній марафон цін

Осінній марафон цін на нерухомість: перші підсумки Ціни на нерухомість в московському регіоні поповзли вгору. Чи стане вересень рубежем, що розділив довгу 11-місячну стагнацію і період зростання цін? Це питання...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості