ГоловнаТипи недвіжимостіОфісний бізнес

Офісний бізнес

Офісний бізнес - один з найбільш прибуткових бізнесів в світі

Офіс потрібний практично для будь-якого виду людської діяльності - тій, що називається роботою. Тому офісний бізнес - один з найбільш стабільних і прибуткових бізнесів в світі.

Сьогодні найповніший набір послуг високої якості надають офісні центри, або бізнес-центри, як завжди їх називають. Цей сектор ринку офісної нерухомості швидше за інших реагує на зміну переваг клієнтів. Ще недавно це були зручне місце розташування, цілодобова охорона, прибирання приміщень, парковка, зв'язок, конференц-зал, кімната для переговорів, кафе. Тепер потрібні цілодобовий доступ (з системою відеонаблюденія і контролю доступу), вільне планування офісів і кондиціонування, необмежене число оптоволоконних ліній зв'язку, банк, квиткові каси, ресторан, тренажерний зал і так далі


Факти і прогнози

бізнес-центри - самий швидкорослий сектор офісного ринку Петербургу. Сьогодні загальна кількість офісних центрів в місті — близько 240. Вони діляться на класи (по сукупності площ). Якість приміщень і сервіс в них постійно зростають, що особливо помітно в будівлях класу В і З (у класі А їх рівень спочатку високий). Деякі центри класу З переходять в клас В (наприклад, "Маяк" на Московських ін., 91, і ін.). Це практично повністю приватний сектор ринку: сьогодні лише близько 50 тис. м2 (6% всього сектора) площ бізнес-центрів належить місту ("Офісний будинок на Льва Толстого, 7", "XIX вік" і ін.).


Нові простори

Все більше офісних центрів, у тому числі високого рівня, відкривається за межами центру Петербургу. Сьогоденні справовимі зонами поступово стають набережні Неви і її рукавів (Виборгськая, Піроговськая, Ушаковськая, Петроград, Свердловська, Синопськая і ін.), переваги яких очевидні: хороша доступність, можливість парковки машин, вигляд з вікон.


Все більше офісних центрів з'являється уздовж Обвідного каналу і в районі Морського порту. Результат - скорочення долі офісних центрів в історичному центрі міста до 60%, хоча ще три роки тому вона складала близько 70%. Діаметральні протилежності по кількості бізнес-центрів, що діють, є Центральними (23%) і Красносельський (1%) райони. Всі бізнес-центри класу, що діють, А доки концентруються в Центральному і Адміралтейському районах.


Активність ринку

В 2004 році в Петербурзі з'явилося близько 20 бізнес-центрів загальною площею 100 тис. м2, а всього за 6 місяців 2005 років ємкість цього сектора ринку зросла ще майже на 115 тис. м2. 2004 рік ознаменувався найбільшим приростом площадей бізнес-центрів класу А. Тогда до п'яти діє ("Атріум" - Невський ін., 25; "Шведський будинок" - Шведський пер., 2; "Білі ночі" - Мала Морська вул., 23; "Північна столиця" - наб. річки Миття, 36; Караванна вул., 10) додалися: "Невський ін., 38"; Geneum (Невський ін., 10) і "Платінум" (Велика Морська вул., 30, — пізніше був проданий) - всього біля 9 тис. м2 (зростання - 25%). Доля цього сектора на ринку досягла майже 5% загальній площі бізнес-центрів (хоча, згідно Penny Lane Realty, це всього лише рівень Москви 1994 роки).


Динаміка зростання класу В - сама вражаюча: 2001 рік - 15 тис. м2, 2002 рік - 40 тис. м2, 2003 рік - 70 тис. м2, 2004 рік - 77,5 тис. м2 (77% річного приросту), 6 місяців 2005 років -95,3 тис. м2 (83% всього приросту). І сьогодні це вже порядка 70 бізнес-центрів загальною площею майже 320 тис. м2. З числа останніх новобудов можна виділити River House (вул. Академіка Павлова, 5), "Сенатор-4" (вул. Чапаєва, 15), "Шпалерна, 54" і ряд інших.На фоні опережающего зростання площ бізнес-центрів класу А і В постійно скорочується на ринку доля класу С.


Сьогодні загальна площа 160 бізнес-центрів класу З - 555 тис. м2. Приклади новобудов в цьому класі - бізнес-центри "Поле (ін. Обухівської Оборони, 120) Троїцкоє", "Н-49" (ін. Нескорених, 49) і ряд інших.


За січень — червень 2005 року приріст загального об'єму пропозиції в бізнес-центрах Петербургу склав 14,3%. Але активність бізнесу в місті зростає (у тому числі іногороднього і зарубіжного), тому фахівці як мінімум в 2005-2008 роках не чекають серйозних проблем із заповненням і великої кількості бізнес-центрів, що будуються. Останніми роками кількість вакантних площ в бізнес-центрах, що діють, зовсім невелика. Сьогодні практично всі вони заповнені (клас А - на 99-100%, клас В - на 95-100%, клас З - на 96%). І бізнес-центри, що знов вводяться, доки також заповнюються сповна успішно.


Cколько коштує сад?

Cколько коштує сад? РУСЧАТКА Ці види мощення — самі витратні (100-150 у.е./кв. м), але і найдовговічніші. Вони прекрасно виглядають як окремо, так і в поєднанні один з одним. ПРИРОДНИЙ СЛАНЕЦЬ...
Про те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун

Про те, як уникнути помилок при будівництві лазень і саун Немає задоволення більше, ніж попаритися в лазні за містом: запах дерева, горячий пара, мурашки по тілу після зграї крижаної води:...Ринок заміської нерухомості

Ринок заміської нерухомості нестримно розвивається і в якісному, і в кількісному отношени Ринок заміської нерухомості нестримно розвивається і в якісному, і в кількісному відношенні. Недавно анонсований старт таких мегапроєктов, як...

Дивіться такожРаді ріелтора з продажу своєї долі в комуналці

Раді ріелтора з продажу своєї долі в комуналці Ст. 250 Цивільного кодексу передбачає, що при продажі долі в комунальній квартирі переважне право покупки мають власники інших доль. Уладілок частини, що...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості