ГоловнаТипи недвіжимостіРозумний будинок" - житло нового покоління

Розумний будинок" - житло нового покоління

Розумний будинок" - житло нового покоління

Приблизно сім років тому росіяни познайомилися з технологією інженерного оснащення об'єктів нерухомості, яка на Заході розвивалася з 70?х років XX століття. За цей час тема автоматизації управління житловими, офісними і виробничими будівлями стала вельми актуальною, викликаючи все більший інтерес в Москві і регіонах Росії. Йдеться про житлі нового покоління — "розумних будинках". Четверта виставка HI-TECH House—2005, прошедшая в кінці листопада в стінах Гостиного Двору, продемонструвала весь комплекс інтелектуальних систем, доступних сучасному користувачеві.

Розумний будинок — розумному господареві
Сьогодні вже ні у кого не виникає сумнівів в тому, що господар, що робить вибір на користь "розумного будинку", отримує безліч переваг. Чим же хороші приміщення, оснащені інтелектуальними системами?
У сучасному будинку функціонують, як правило, множесту різнорідних систем життєзабезпечення, що роблять життя комфортніше і безпечніше (опалювання, кондиціонування, електрика, водопостачання, сучасна аудіо- і відеотехніка, охоронно-пожежна сигналізація, система безпеки і багато що інше). Проте подібна технічна начинка деколи створює певні складнощі: ставить господаря перед необхідністю освоювати і вчитися управляти хитромудрими системами. В результаті, витративши засоби на покупку і установку, ми використовуємо лише незначну частину реальних можливостей таких пристроїв. А "розумний будинок" відрізняє від звичайного взаємозв'язок (інтеграція) між інженерними системами і автоматичним управлінням всіма технічними пристроями за допомогою одного пульта. Він позбавляє господаря від необхідності вникати особливо роботи техніки. Таким чином, інтелектуальні технології перетворюють розрізнені системи охорони, зв'язку, клімат-контролю, освітлення, домашніх розваг в єдиний злагоджено працюючий організм, здатний створити дружелюбнуюі комфортне для людини місце існування.
Тепер будинок може "вгадувати" бажання господаря: світло включається автоматично при настанні сутінків, міняється залежно від того, чи буде галаслива вечірка або романтичне побачення. Ванна самостійно наповнюється водою потрібної температури. Вранці вас будить улюблена музика або щебетання птиць, тоді як на кухні готується кава. "Інтелектуальне житло" може реагувати на присутність людини в різних приміщеннях. Наприклад, якщо ви йдете по довгому коридору, то джерела світла включаються по ходу руху і тут же гаснуть, як тільки ви пройдете мимо. Для управління кліматичними системами немає необхідності крутити ручки радіаторів, натискувати кнопки на пультах: їх замінить один термостат, на якому виставляють бажану температуру і режим управління. "Розумний будинок" сам вирішить, який прилад, на яку потужність необхідно включити. Причому в різних кімнатах можна створити будь-які кліматичні умови. За даними фахівців, така програма помогаєт понизити витрати на енергоносії на 30-40 %.
Забезпечення безпеки є одній з найважливіших функцій інтелектуальної системи, при установці якої закладають, як правило, наступні опції: контроль доступу в приміщення, датчики охоронної, пожежної сигналізації і протечек. Окрім стандартних засобів безпеки в арсеналі такого будинку є ще і імітація присутності в приміщенні людини або домашніх тварин. Якщо ж все?таки у будинок проникли зловмисники або сталася аварія, то інформація про нештатну ситуацію тут же поступає на пульти відповідних служб і на мобільний телефон або портативний комп'ютер власника житлового приміщення.
"Розумний будинок" не лише економить і охороняє, але ще і розважає. Програму домашнього кінотеатру можна набудувати таким чином, що процесор активізує систему відтворення, завантажуючи вибраний диск з фільмом, включає проектор, опускає екран, засуває штори, приглушає світло. Можна також управляти музикою — запрограмміроватьстежачий звук, що переміщається з кімнати в кімнату услід за господарем.
Концепція "інтелектуального житла" передбачає не лише виконання окремих команд, але і цілих сценаріїв, запрограмованих за бажанням користувача. Можливі безліч варіантів і комбінацій дій — все залежить лише від потреб замовника і фантазії дизайнера.
Останнім часом стала модною нова схема видаленого управління інтелектуальними системами з комп'ютера або мобільного телефону. У першому випадку створюють web?страничку, з якою контролюють домашні прилади, а в другому — використовують сервер, що перетворює сигнали телефону в сигнали для процесора.
Треба сказати, що інтелектуальні системи управління знайшли вельми широке поширення не лише в приватних володіннях і у сфері комерційної нерухомості. Високотехнологічні елементи інтелектуальності сьогодні властиві майже будь-якій будові. Практично в кожній будівлі є відеоспостереження, кондиціонування, охоронно-пожежна сигналізация. Але все?таки "інтелектуальне житло" — поняття декілька іншого масштабу. Створення оптимального середовища для бізнесу, забезпечення комфортних умов діяльності, зниження витрат на експлуатацію — ось основні критерії концепції "розумного будинку".


міцність і довговічність будинку

Від якості виконання фундаменту залежать міцність і довговічність будинку Фундамент подбудинок може бути суцільним (стрічковий) або із стовпів, що окремо стоять (стовпчастий). Від якості виконання фундаменту залежать міцність і довговічність...
Звідки береться ціна квадратного метра

Звідки береться ціна квадратного метра Собівартість будівництва квадратного метра - не єдиний чинник, що впливає на ринкову ціну житла. Та все ж витрати будівельників не можна не брати до уваги....Ринок заміської нерухомості

Ринок заміської нерухомості нестримно розвивається і в якісному, і в кількісному отношени Ринок заміської нерухомості нестримно розвивається і в якісному, і в кількісному відношенні. Недавно анонсований старт таких мегапроєктов, як...

Дивіться такожПридбання заміського будинку

Придбання заміського будинку з ділянкою — завдання, що вимагає системного підходу. Про те, як грамотно здійснити задумане, про ланцюжок послідовних дій, необхідних для реалізації задуму, читачам журналу розповідає діректор департаменту...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості