ГоловнаТипи недвіжимості"Сталінські" будинки і до цього дня в шані у народу

"Сталінські" будинки і до цього дня в шані у народу

"Сталінські" будинки і до цього дня в шані у народу

"Сталінські" будинки і сьогодні в шані у народу. Їх цінують за простір і комфорт, високі стелі і товсті стіни. Розлучатися з таким житлом, навіть якщо воно в кінець застаріло, у москвичів, як правило, немає анінайменшого бажання. Особливо, якщо йдеться про переїзді в панельні будинки, та ще з обжитого району - в квартали новобудов. Найкращий, оптимальний вихід в подібній ситуації - не снос, а реконструкція будинку з надбудовою декількох поверхів. Тим більше що Житловий кодекс дає власникам таке право.У Савеловськом районі (Північний округ столиці) цим правом вирішили скористатися на практиці. Управа разом з жителями розробила пілотний проект проведення капремонта і реконструкції житлових будинків на засоби власників, що об'єдналися в ТСЖ. Перша житлова будівля, яка увійшла до проекту, - будинок 32 по вулиці Мішина. Ця адреса "КР" вже згадувала в третьому номері газети від 27 січня 2005 року. Але тоді робота над проектом лише починалася. А днями вийшло розпорядження уряду Москви № 171 "Про розробку проектної документації на капітальний ремонт і реконструкцію з надбудовою будинку за адресою: вул. Мішина, 32". Житлова будівля, про яку йде мова, побудована в 1958-м. Капітальний ремонт жодного разу не проводився. "Коробка" міцна, цегельна, 4 поверхи, 16 квартир. Але комунікації зношені, віконні блоки і балкони вимагають грунтовного ремонту або заміни. За півстоліттям в 32-м будинку підросло вже третє покоління, місця стало не хапати - потрібні додаткові метри. Купувати житло на ринку нерухомості, як відомо, задоволення не дешеве. А реконструїровав будівля і надбудувавши декілька поверхів, можна не лише отримати додаткові квадратні метри по себестоімості робіт, але і привести будинок в повний порядок. Це дозволить збільшити термін його служби як мінімум ще на півстолітті.

Пілотний проект дістав схвалення на всіх рівнях. Зараз він знаходиться на особливому контролі у депутата Держдуми С. Осадчего і депутата Мосгордуми І. Антонова. Крім того, партія "Єдина Росія" розглядає проект як один з варіантів реалізації державної програми "Доступне житло". Проявляють інтерес до нового почину і жителі столиці: у управу Савеловського району навідуються делегації москвичів, що задумали провести реконструкцію своїх будинків. Робота йде по трьох напрямах, трьох варіантах організації ремонту і реконструкції таких будинків.

Перший варіант. Власники багатоквартирного будинку на загальних зборах приймають рішення - провести капітальний ремонт будівлі. І надають право організації-інвесторові, яка займатиметься ремонтом, надбудувати будинок.

Префектура округу на основі конкурсу підбирає відповідного інвестора. По інвестіционному контракту визначається доля міста в приміщеннях, що надбудовуються, і доля інвестора, яка після закінчення робіт переходить в його власність. При цьому у всіх квартирах, незалежно від форм власності, оновлюються всі комунікації, електроустаткування, радіатори опалювання. На вікна ставлять склопакети. Утеплюють стіни будівлі. Вмонтовують ліфти, проводять ремонт під'їздів, облаштовують територію, а також за узгодженням з будинковим комітетом проводять інші роботи. У даному варіанті організація ТСЖ не обов'язкова, досить будинкового комітету, який в міру своїх повноважень стежитиме за проведенням робіт і дотриманням домовленостей.

Другий варіант. У будинку живуть власники, які хочуть поліпшити свої житлові умови і одночасно провести капітальний ремонт, але їх матеріальних можливостей недостатньо для повного фінансування проекту реконструкції. В такому разі власники об'єднуються в ТСЖ і звертаються в місцеві органи влади з пропозицією організовать конкурс - підібрати соїнвестора по фінансуванню частини робіт. Розподіл надбудованих приміщень відбувається відповідно до фінансової участі сторін, що і фіксується в інвестиційному контракті. Доля міста поширюється лише на долю соїнвестора.

Третій варіант. Всі роботи проводяться на засоби власників, що об'єдналися в ТСЖ. В даному випадку надбудовані приміщення належатимуть власникам, що вклали свої засоби, відповідно до договорів, які поміщені між ними і ТСЖ. ТСЖ виступає тут інвестором-забудовником. Доля міста визначається в інвестиційному контракті і одночасно передається ТСЖ в рахунок компенсації за проведення капітального ремонту на засоби власників.

Зараз ми знаходимося на початку дороги, і сподіватимемося, він не виявиться тернистим.


Розклад руху

БСН: Телеком-составляющая на об'єктах комерційної нерухомості

БСН: Телеком-составляющая на об'єктах комерційної нерухомості 2009-10-12 14:26:01 Сьогодні в Росії девелопмент бізнес-центрів і коттеджних селищ приносить хороший прибуток, і інвесторові не хочеться думати про невеликих, в порівнянні з доходами...Квартира по спадку

Квартира по спадку Дати консультацію з цього питання ми попросили начальника юридичного відділу інвестиційно-рієлторської компанії "Капітал Інвест" Ірину Анатоліївну Башмакову. Квартира може поміняти свого власника не лише в результаті її...

Дивіться такожчи Подешевшає старе московське житло?

чи Подешевшає старе московське житло? Всім відомо, що ціни на московські квартири досягли небувалих висот ще в минулому році. Зараз на ринку нерухомості йде процес стагнації, а найбільш неліквідні і...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості