ГоловнаТипи недвіжимостіВ нерухомості є термін життя

В нерухомості є термін життя

В нерухомості є термін життя

Будинку мають різний термін життя. Поступово вони старіють і стають небезпечними длямешкання. За останніми даними в Росії 92 млн кв. м житла віднесені до категорії старого. Але навіть порівняльна молода будова може виявитися проблемним, якщо по яких?то причинам різко погіршав його технічний стан: пішли тріщини по стінах, деформувався фундамент, перекосилися двері. Якщо в будівлі або приміщенні виявлені подібні ознаки аварійності, то людей з нього необхідно відселити.

Порядок визнання будинку непридатним для мешкання і підметом сносу, а також інші питання старого і аварійного житла регулює спеціальне Положення, затверджене Постановою Уряду від 28 січня 2008?г. (далі — Положення). Поговоримо сьогодні про те, що передбачає даний документ.

Де жити можна
Положення визначає вимоги, яким повинне відповідати приміщення, призначене для мешкання. В більшості своїй це технічні характеристики, не дуже зрозумілі неспеціалістові, тому приведемо лише деякі з них.

Раніше всегожитлові приміщення повинні розташовуватися в будинках, що знаходяться в зоні житлової забудови, певною схемою функціонального зонування. Наступна обов'язкова умова — забезпечення інженерними системами: електроосвітленням, господарсько-питним і гарячим водопостачанням, опалюванням, вентиляцією, а в газифікованих районах — газопостачанням. Проте в поселеннях без централізованих інженерних мереж в одно- або двоповерхових будівлях допускається відсутність водопроводу і каналізованих убиралень. Інженерні системи повинні відповідати вимогам санітарно-епідеміологічної безпеки. Крім того, встановлені нормативи температурної вологості, згідно яким допустима відносна вологість в міжквартирних коридорах і квартирах, — не більше 60%, а температура повітря в опалювальних приміщеннях — не менше 18 °С.

Приміщення, призначені для житла, а також що входять до складу загального майна багатоквартирного будинку, мають бути захищені від вступу талої, дощової або грунтової води, а також від можливих побутових витоків з інженерних систем.

Не допускається розміщення над кімнатами убиралень, ванн (душових) і кухні. Кімнати і кухня повинні мати безпосереднє природне освітлення. Для допоміжних приміщень, використовуваних громадянами для задоволення побутових і інших потреб, а також для загальних приміщень багатоквартирного будинку (коридори, вестибюлі, холи) ця вимога не обов'язкова. Квартиру не можна розташовувати в підвальному і цокольному поверхах, недопустимо, аби пів в житловому приміщенні на першому поверсі був нижче за планувальну відмітку землі.

Положення регулює навіть ухил і ширину сходових маршів і пандусів, висоту рівнів, ширину сходових майданчиків, висоту проходів по сходах, підвалі, експлуатованому горищі, розміри дверних отворів.

Є вимоги і до забезпечення мешканців ліфтами. Вони в обов'язковому порядку мають бути присутніми в багатоквартирних будинках вище за п'ять поверхів (не рахуючи мансардного).

Окрім цього в Покладенийиипередбачені певні вимоги, що стосуються гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі, висоти стелі, рівня звукового тиску і так далі

Де жити не можна
Житлове приміщення визнається непридатним для мешкання, якщо воно розташоване в небезпечних місцях, таких, як зони зсувів, селевих потоків, снігової лавини, а також на територіях, які щорік заливаються паводковими водами, і уберегти їх від підтоплення не можна жодними інженерними заходами. Якщо багатоквартирний будинок знаходиться в такій зоні, то він вважається аварійним і підлягаючим сносу.


Зміна класу

Зміна класу 2009-10-11 16:29:53 Чи не кожен мешканець многоквартірной "панельки" мріє змінити її додому бізнес-класу -- з підземним паркінгом, охороною, кольорами в під'їзді і, звичайно, з квартирами більшої площі, чим...
АКСЕСУАРИ ІНТЕР'ЄРУ

АКСЕСУАРИ ІНТЕР'ЄРУ У ВІКТОРІАНСЬКОМУ СТИЛІ Розкіш і тиша. Таємничість і блиск.Театральність і затишок. Ось що оточує людину, що попала в інтер'єр в стілекорольови Вікторії, правлячою Англією більш за півстоліття —...Покупці вимагають поетажной власності

Покупці вимагають поэтажной власності 2009-10-11 16:20:06 Далеко не всі фірми настільки спроможні, аби дозволити собі купити будівлю під офіс цілком. Але і думка придбати частину будівлі багато лякає. Це підприємство...

Дивіться такожСтрахування титулу

Страхування титулу. Захист операцій на вторинному ринку житла 2009-10-12 14:46:00 Покупець нерухомості повинен знати: як би ретельно рієлтор, нотаріус або реєстратор не перевіряли юридичну чистоту операції, повній гарантії, що вона...
(c) Ринок нерухомості :: Огляд ринку нерухомості, Обмін досвідом. Прогнози і тенденції розвитку ринку нерухомості